Cēsu mākslas festivāls šogad risināsies no 25. jūlija līdz 28. augustam.
Apmeklētāji,
ievērojot valstī noteiktos piesardzības pasākumus saistībā ar
„Covid-19", varēs klātienē baudīt bagātīgu mākslas programmu.
Kā uzsver organizatori, šogad festivāla uzmanības fokusā būs skaņa, lai „Covid-19" pēckrīzes laikā, kad taktilās maņas ir ierobežotas, trenētu klausīšanās un sadzirdēšanas prasmes. Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā būs skatāma vizuālās mākslas izstāde „Skaņa, ko redzam. Telpa, ko dzirdam". Izstāde mēģinās atklāt skaņas daudzietilpīgo dabu un ietekmi cilvēka iztēles laukā.
Festivāla atklāšanas dienā, 25. jūlijā, Gaujas krastos pie Cēsīm gaidāms muzikāli performatīvs piedzīvojums „Kamēr… peld". Jauniešu koris „Kamēr…" savā 30 gadu jubilejas vasarā tur uzstāsies ar īpašu a cappella programmu. Festivāla mūzikas programmu 31. jūlijā papildinās kormūzikas koncerts Cēsu Svētā Jāņa baznīcā „Paradīzes dziedājumi. Brukners un latvieši" Sigvarda Kļavas vadībā. Latvijas Radio kora, ērģelnieces Kristīnes Adamaites un arfistes Jekaterinas Suvorovas veidotajā programmā sasauksies dažādu laikmetu garīgā mūzika.
8. augustā Cēsīs būs lielais brīvdabas notikums „Mēmais melnbaltais un Šostakovičs", kur vakara pirmajā daļā skanēs Dmitrija Šostakoviča 1933. gadā komponētais Pirmais klavierkoncerts, ko izpildīs Reinis Zariņš.
Vakarā otrajā daļā Artura Maskata un Andra Pogas mūzikas kompilācijas LNSO orķestrim saspēlēsies ar Bastera Kītona mēmo komēdiju „Šerloks jaunākais".
„Cēsu alus" brūzī būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas "SEB stipendija glezniecībā" izstāde „Dienaskārtība", kas „Covid-19" laikā bija aplūkojama virtuāli. Izstādes atklāšanā 25. jūlijā tiks izziņots konkursa laureāts, kuram tiks piešķirta stipendija, kā arī iespēja apmeklēt kādu no Eiropas laikmetīgās mākslas mesām un piedalīties kādā attiecīgās pilsētas radošajā darbnīcā.
No 14. augusta līdz 23. augustam norisināsies tradicionālā Cēsu festivāla teātra izrāžu skate. Savukārt 23. augustā koncertzālē „Cēsis", atceroties teātra kritiķes Silvijas Radzobes darbus un reflektējot par viņas izcilo humora izjūtu, kā savdabīgs cieņas žests būs Latvijas teātru vadošo aktieru teatrāla performance „Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle ar Latvijas garāko aktieru piedalīšanos".
No 1. līdz 22. augustam Cēsu Laikmetīgā mākslas centra pagalmā tiks izrādīta kino programma, ko šoreiz veidojis filozofs Uldis Tīrons. Augustā izrādīs četras filmas – Arvīda Krieva „Vainīgais" (1979), Frica Langa „M" (1931), Žaka Tatī „Ilo kunga brīvdienas" (1953) un Frīdriha Vilhelma Murnava „Saullēkts: Divu cilvēku dziesma" (1927).
14.07.2020.