Šoreiz uz tradicionālo sestdienas sarunu esmu aicinājis Madonas virsmežniecības Madonas mežniecības mežzini OSVALDU IVĀNU. Viņa darba gaitu sākums bijis Madonas mežniecībā, pēc tam strādāts Saikavas pusē, bet nu jau atkal daudzi gadi vadīti Madonas mežniecībā.
Tiesa, šī struktūrvienība gadu gaitā saukta dažādi, mainījušās arī tās funkcijas. Šobrīd Madonas mežniecība ir viena no lielākajām Madonas virsmežniecībā, tā uzrauga visu, kas notiek rajona centra tuvumā esošajos mežos.
– Kas patlaban notiek Madonas puses mežos?
– Rit spraigs darbs. Mums, protams, ir uzdotas konkrētas funkcijas, ir jāredz, kā notiek mežu izstrāde un atjaunošana. Nupat, ar 18. aprīli, mežos iestājies ugunsnedrošais periods, tāpēc aizliegts dedzināt nozāģēto koku zarus vai ko citu. Tā tas būs visu vasaru. Izmantojot iespēju, es aicinu visus, kas strādā vai apmeklē mežus, ar uguni būt uzmanīgiem. Mēs esam ugunsnedrošajam periodam rūpīgi gatavojušies. Madonas mežniecības teritorijā atrodas trīs novērošanas torņi – Praulienas pagasta "Dzintaros", Mētrienā – "Ozolkalnos" – un Krustkalnu rezervātā starp Mārcienu un Ļaudonu. Tā ka ātri varēsim pamanīt, ja kaut kur būs izcēlusies ugunsnelaime. Patlaban vēl mežos ir gana mitrs un nekas tik viegli aizdegties nevar. Bīstami var kļūt, ja kāds meža tuvumā aizdedzina kūlu, tad uguns viegli var iekļūt mežā. Īpaši uzmanīgiem vajadzētu būt sēņotājiem un ogotājiem. Uz mežu nevienam nav aizliegts doties, bet ar uguni gan nevajadzētu rīkoties.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 26.04.2008.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS
OĻĢERTA SKUJAS foto