Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Iezīmējas Rīgas mēra kandidāti

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 06.07.2020.

Burtu lielums

Tuvojoties Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, partijas sāk atklāt arī potenciālos Rīgas mēra kandidātus.

Politiskās partijas „KPV LV" Rīgas mēra kandidāts būs agrākais ekonomikas ministrs un Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs Ralfs Nemiro.
Kā aģentūrai LETA atklāja R. Nemiro, viņa piedāvājums rīdziniekiem balstīsies uz Rīgas iekšpagalmu problēmu risināšanu, vienlaikus vēršot uzmanību uz rīdzinieku dzīves kvalitātes uzlabošanu. Politiķis skaidroja, ka jau iepriekš, ieņemot ekonomikas ministra amatu, balstījies uz saimniecisku pieeju, kas ļāva samazināt elektrības tarifus, apturēt tobrīd bīstamā Deglava tilta būvniecību un būtiski sakārtot būvniecības procesus Rīgā, ko līdz šim ne Rīgas domes vadībai, ne atbildīgajām ministrijām neesot izdevies paveikt daudzu gadu laikā.
„Sevi Rīgā arī nākotnē redzu kā darītāju – šajā pandēmijas radītajā sarežģītajā laikā rīdzinieku galvenais uztraukums ir darbavietas. Es kopā ar savu komandu strādāšu, lai izskaustu apšaubāmu ārpakalpojumu izmantošanu pašvaldības iestādēs, kas atņem darbu rīdziniekiem un rada sadārdzinājumu un korupciju," apņēmies R. Nemiro, solot samazināt komunālos rēķinus un veidot taisnīgu mājokļu un enerģētikas politiku, veikt rīdzinieku iekšpagalmu sakārtošanas darbus, kā arī attīstīt tautas sportu un atpūtas iespējas bērniem un jaunatnei, senioriem un ģimenēm kopumā.
Par programmas vadmotīvu izvēlēts sauklis „Zini: Rīga ir Tava pilsēta", un tas balstīšoties uz trīs pīlāriem – darbs, ģimene un cieņa pret rīdziniekiem. Vienlaikus liela uzmanība tikšot vērsta uz pašvaldības iestāžu un uzņēmumu caurspīdīgu un pārdomātu pārvaldību rīdzinieku interesēs. Savukārt ekonomisko attīstību partija redz rīdzinieku uzņēmējdarbībā, pilsētas eksportspējā un tūrismā, kas ietver ne tikai viesnīcas, bet arī apkalpojošo sfēru – restorānus, kafejnīcas, skaistumkopšanas salonus, veikalus un izklaides vietas, kā arī vietējos ražotājus.
Savukārt Jaunā konservatīvā partija par savu jauno saraksta līderi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās izraudzījusies Saeimas deputāti Lindu Ozolu, vēsta aģentūra LETA.
Partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, raksturojot L. Ozolu, sacīja, ka viņa ir cilvēks, kas tāpat kā JKP nodrošinās stabilas un paliekošas pārmaiņas. „Šis cilvēks nes konservatīvās vērtības, kas saistāmas ar ģimenes vērtībām, tās īstenojot caur JKP programmu, kas būs orientēta cilvēkiem un ģimenēm Rīgā," teica J. Bordāns.
JKP Saeimas frakcijas līderis Juris Jurašs sacīja, ka tādējādi vēlreiz tiek dots starta šāviens JKP priekšvēlēšanu kampaņai.
„Jāatzīst, ka kopš pirmā pieteikuma pagājis kāds krietns brīdis, kura laikā visu pasauli ietekmējusi krīze – „Covid-19" pandēmija, kas likusi veikt dažādas pārmaiņas. Diemžēl šī krīze JKP un mani skāra kā milzīga traģēdija – mūsu Jutas [Strīķes] pāragrā aiziešana, kas atstāja lielu iespaidu uz mūsu organizāciju un mērķu sasniegšanu," teica J. Jurašs.
„Juta būtu gribējusi, lai JKP neapstātos un ar jaunu jaudu turpinātu stiprināt tiesiskumu Latvijā," pauda J. Jurašs, akcentējot, ka gaidāmās ārkārtas vēlēšanas nebūtu iespējamas tostarp tāpēc, ka JKP aktīvi darbojusies, lai tas notiktu.
Viņš uzsvēra, ka kolēģi pieņēmuši lēmumu viņam vadīt Saeimas Juridisko komisiju un JKP parlamenta frakciju, tādēļ viņš, pēc paša teiktā, nespēj piedalīties Rīgas domes vēlēšanās kā kandidāts. „Mēs no savas puses ļoti ceram, ka mums ar jauno kandidāti, kura ir ļoti godīga, gudra un drosmīga, izdosies piepildīt rīdzinieku cerības, lai Rīga mainītos un kļūtu tās iedzīvotājiem draudzīga," teica J. politiķis.
Savukārt Linda Ozola atklāja, ka viņa ir rīdziniece. Viņa JKP iestājusies, jo redzējusi netaisnību, kādā veidā notiek lēmumu pieņemšana Rīgā.
„Domes līdzšinējā vadība vēsturē ienāca ar milzīgiem korupcijas skandāliem, simtiem konsultantu, brūkošām ielām un sarūkošu iedzīvotāju skaitu, jo iedzīvotāji bēg no Rīgas. Ikvienam bija skaidrs, ka tā turpināties nedrīkst," pauda L. Ozola, uzsverot, ka arī viņa Saeimā balsojusi, lai tiktu gāzts Rīgas domes iepriekšējais sastāvs.
Viņa sacīja, ka šoreiz vēlēšanas neesot par programmām un noteikumu pildīšanu. „Ārkārtas vēlēšanas šoreiz ir par uzticēšanos – to, kurš tad spēs godprātīgi un bez sponsoru ietekmes strādāt un pieņemt lēmumus Rīgai un visiem rīdziniekiem. Manuprāt, mūsu komandai var uzticēties," teica L. Ozola, akcentējot, ka ne viņai, ne viņas komandai neviens nediktē, kādi lēmumi būtu jāpieņem.
Viņas programma balstīšoties uz tiesiskumu un līdzekļu pārvaldību.
Jāpiebilst, ka iepriekš par mēra amata kandidātu partija bija izraudzījusies Saeimas deputātu J. Jurašu.

07.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px