1. jūlijā dienas centra „Ūdensroze" zālē šā gada apaļās un pusapaļās jubilejas atzīmēja Madonas pilsētas pensionāru biedrība, pirmo reizi sanākot lielākā skaitā kopš pandēmijas sākuma. Pasākumu kuplināja un ar muzikālu priekšnesumu klātesošos iepriecināja folkloras kopa „Vērtumnieki".
Jubilāru pulkā tika sveikti: Ilga Putniņa, Guna Bluķe, Stefānija Vuškāne, Lidija Bebre, Skaidra Dzene, Lidija Romanovska, Līga Lāce, Janīna Āboliņa, Lidija Līpure, Ruta Placēna, Regīna Pinka, Irēna Rozniece, Gaida Latkovska, Aina Īspētere un Matīss Kalniņš. Par katru jubilāru ir pasakāmi labi vārdi, uzteicams viņu dzīves gājums, paveiktais darbs, aktivitāte un darbošanās Madonas pilsētas pensionāru biedrībā.
Lidija Līpure atzīmēja 75 gadu jubileju; jautāta par darbošanos pensionāru biedrībā, viņa atbildēja: – Darbojos nu jau kādus gadus 10. Dziesma ir tā, kas caurvijusies manam mūžam; arī šobrīd dziedu pensionāru ansamblī. Esam seši dalībnieki, mēģinājumos tiekamies regulāri, izņemot, saprotams, šo „Covid-19" laiku. Uzstājamies ne tikai pensionāru biedrības pasākumos, bet arī ārpus.
Saņemot apsveikumus, Regīna Pinka pateicās visiem par labajiem vārdiem un ziediem, ar smiekliem atzīstot, ka apaļo 70 gadu jubileju svin jau trešo reizi. – Paldies visiem, kas iegulda darbu un ziedo savu laiku, lai šis un citi pasākumi mums tiktu sarīkoti, lai mēs gūtu pozitīvas emocijas. Tas mūsu, senioru, ikdienā ir vajadzīgi un svarīgi, – secināja Regīna Pinka.
Par savu dzīves jubileju viņa atklāja, ka esot ziemas bērns, dzimusi janvārī: – Dzimšanas dienu janvārī skaisti „Efejā" nosvinējām ar ģimeni, mīļajiem, jo tolaik „Covid-19" vēl netraucēja. Tā kā dziedu korī „Mantojums", arī tur notika apaļo un pusapaļo jubilāru sveikšana. Tagad nu ir trešā reize, man neierastā gadalaikā. (Smejas.)
Darba gadus Regīna Pinka aizvadījusi kā Veselības inspekcijas inspektore Vidzemes reģionā; Madonā nu jau būs nodzīvoti teju 50 gadu. Pensionāru biedrībai viņa pievienojusies 2014. gadā.
– Tā kopābūšana ir tas, kas šurp atvedis. Tā ir zināma daudzveidība senioru ikdienā, kas iedod pozitīvu emociju devu. Tas taču mums ir ļoti vajadzīgs laikā, kad savas aktīvās darba gaitas esam beiguši. Pašam dzīve jāveido, lai tā būtu interesantāka. Kopš pievienojos pensionāru biedrībai, iespēju robežās piedalos pasākumos, aktivitātēs, ko organizē. Šajā pandēmijas laikā mums tik ilgi bija jāatrodas mājās, nebija iespējas izkustēties, iziet sabiedrībā; šis jubilāru sveikšanas pasākums mums ir pirmā tikšanās reize, kā svaigs malks, – atzina Regīna.
Gara sveicēju rinda sastājās arī pie 70 gadu jubilāra Matīsa Kalniņa, kas Madonas pilsētas pensionāru biedrībā pilda valdes priekšsēdētāja Jāņa Meiera vietnieka pienākumus. Par savu darbošanos biedrībā viņš lakoniski atsmēja, ka kaut ko jau darot, bet īpaši uzteica visu pārējo dalībnieku nopelnus.
Par to, lai kopā saaicinātu apaļos un pusapaļos jubilārus, sarūpētu viņiem dāvanas, nu jau 14 gadu gādā Marija Puiše.
– Jubilejas svinam katru ceturksni, saprotams, normālos apstākļos. Vasarā parasti izmantojam iespēju svinēt ārā, diemžēl šoreiz patraucēja uznākušais lietus. Gādāju par svinēšanas pasākuma organizēšanu, lai tiek uzadītas zeķītes – mums ir čaklas adītājas; dzijai naudiņu mums piešķir dome; lai tiek uztaisīta svecīte un apsveikums, ko liekam iekšā dāvaniņā.
Gadā vidēji ir ap 30 šo apaļo un pusapaļo jubilāru, – atklāja Marija Puiše.
03.07.2020.