Madonas katoļu draudzi 23. jūnijā pie sevis uzņēma Vasku ģimene Cesvaines pusē – „Jurgucos".
Jāņa diena tika svinēta ar vesperēm, kristību solījuma atjaunošanu un dažādām Jāņu dienas un nakts izdarībām – dziesmām, rotaļām, saulrieta baudīšanu, lielo ugunskuru un kopīgu cienastu.
– Šogad Jāņu laiks bija nedaudz distancēts. Varējām būt kopā, tomēr bija jādomā par drošu attālumu, – komentē draudzes pārstāvis Aivars Zariņš. – „Jurgucos" pirmie Jāņa bērni ieradās jau pusdienlaikā, lai varētu pienācīgi sagatavoties – patīrīt ezermalu, izrotāt sevi un apkārtni. Daudzi bija uzposušies latviešu tautastērpos. Vakara gaitā tradicionāli notika vakara lūgšana – vesperes Jāņa Kristītāja godam. Sekoja došanās uz ezermalu, kristību solījuma atjaunošana, ko vadīja priesteris Māris Ozoliņš, un citas tradicionālas un ne tik tradicionālas izdarības. Vakara gaitā skanēja gan slavēšanas dziesmas, gan tautas dziesmas, kopā ar mājiniekiem tika izdziedātas daudzas tautā populāras melodijas.
Savukārt Madonas lūgšanu kapelā par to, lai cilvēki būtu pasargāti un svētdarīti, lai atgrieztos pie Dieva, lūdzās priesteris Pāvils Kamola ar Gulbenes draudzes pārstāvjiem, kā arī mācītājs Valdis Strazdiņš kopā ar dzīvesbiedri Jutu.
26.06.2020.