Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Atsāk pieņemt drēbes un mantas

LAURA KOVTUNA

Autors • 16.06.2020.

Atsāk pieņemt drēbes un mantas
Burtu lielums

Kopš beigusies valstī izsludinātā ārkārtējā situācija, aktīvu darbu ir atsācis Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Madonas komitejas drēbju un mantu pieņemšanas punkts –
pagrabiņš Parka ielā 4, Madonā, pagalma pusē.

Šķiet, daudziem „Covid-19" laiks bijis pamudinājums tam, lai pāršķirotu skapī esošās drēbes, apavus un citas mantas. Tā varētu spriest arī pēc ziedotāju aktivitātes, piekrīt LSK Madonas komitejas izpilddirektore Rita Kromāne.
– Saņemu ļoti daudz zvanu; arī ārkārtējās situācijas laikā cilvēki zvanīja un interesējās par iespēju mantas nodot. Nu jau ir gana daudz saziedots, cerams, spēsim visu izdalīt, – nosmej Rita Kromāne.
Tomēr arī palīdzības saņēmēju interese ir liela, jo ārkārtējās situācijas laikā ne tikai bija ierobežota ziedoto mantu pieņemšana, bet arī pilnībā pārtraukta mantu izdale.
– Ārkārtējās situācijas laikā mantas netika pieņemtas, jo tās nevarējām tālāk izdalīt cilvēkiem. Telpas ir nelielas, šauras, nav iespējama telpu vēdināšana, līdz ar to nebija iespējams nodrošināt visus nepieciešamos drošības pasākumus. Šobrīd īstenojam ierobežojošus pasākumus, lai ievērotu valstī noteikto; ielaižam tikai noteiktu cilvēku skaitu un uz ierobežotu laiku. Citādi iepriekš nereti bija tā, ka cilvēks kā no rīta ieiet, tā līdz slēgšanas laikam arī skatās un meklē drēbes. Tagad šo laiku ierobežojam, kā arī to, cik cilvēku vienlaicīgi atrodas telpā. Tāpat, protams, ir pieejams roku dezinfekcijas līdzeklis, – pastāsta LSK pārstāve.
Drēbes un mantas var nodot klātienē LSK Madonas komitejas telpās, Parka ielā 4, pagrabiņā no pagalma puses, otrdienās un ceturtdienās no pulksten 8 līdz 14. Savukārt mantu izdalei atvēlēts laiks otrdienās un ceturtdienās no pulksten 10 līdz 14.
Rita Kromāne atzīst – kopš ir noņemti mantu konteineri, krietni uzlabojusies situācija gan ar apkārtējo sakoptību, gan saņemto drēbju un mantu kvalitāti. Laikraksts „Stars" iepriekš jau ir rakstījis, ka ļoti bieži mantas no konteinera tika patvaļīgi izņemtas, sev nederīgās izmētātas pa apkārtni, arī pilsētas zaļajā zonā, Brāļu kapos un tamlīdzīgi. Kā arī atsevišķi iedzīvotāji tādējādi, izmantojot anonimitāti, „ziedoja" būtībā atkritumus – netīras, nehigiēniskas vai savu funkciju vairs nepildošas drēbes un mantas. Tādēļ jau pirms laika tika pieņemts lēmums konteinerus, kas savulaik tika izvietoti ar labu nodomu, tomēr noņemt.
– Drēbju un mantu kvalitāte ir uzlabojusies; tagad tomēr cilvēku atbildība ir lielāka, jo mantas jānodod klātienē, tātad tevi nedaudz arī piefiksē, – secina Rita Kromāne.
Jautāta, kas saziedots pietiekamā apmērā un kas varbūt nepieciešams vairāk, viņa atbild, ka mazāks pieprasījums palīdzības saņēmēju vidū parasti ir pēc mīkstajām mantiņām, tāpat šobrīd saziedots gana daudz bērnu drēbju. Savukārt mazāka izvēle ir vīriešu un lielo izmēru apģērbu piedāvājumā.
Jāatgādina, ka, ziedojot drēbes, apavus, mantas un sadzīves priekšmetus, iedzīvotājiem jābūt godīgiem arī pašiem pret sevi – vai tiešām apģērbs, apavi ir tīri (jo LSK nav iespējas veikt mazgāšanu), nav saplēsti un ir vēl nēsājami? Vai mantas ir labā darba kārtībā un vēl var pildīt savu funkciju? Ja atbilde ir „nē", šādām lietām tomēr jānonāk attiecīgajā atkritumu konteinerā vai sadzīves atkritumu pieņemšanas punktā.
Savukārt, ja atbilde ir „jā", kā atzīst LSK Madonas komitejas drēbju un mantu pieņemšanas punkta brīvprātīgās, ziedojumā tiks pieņemts viss, kas kādam vēl var noderēt, – drēbes, apavi, rotaļlietas, trauki, sadzīves priekšmeti, grāmatas, pat mēbeles un tamlīdzīgi.


17.06.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px