Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Free Hawks” motobraucēji kuplina pilsētas svētkus

LAURA KOVTUNA

Autors • 09.06.2020.

“Free Hawks” motobraucēji kuplina pilsētas svētkus
Burtu lielums

Šogad Madonas pilsētas svētki tika atzīmēti nedaudz citā formātā pastāvošo ierobežojumu dēļ. Tomēr arī limitētā skaitā, esot vien 25 braucējiem, motoklubs „Free Hawks" („Brīvie Vanagi" – tulk. no angļu valodas) parādes braucienā caur un apkārt pilsētai sniedza pozitīvu enerģijas lādiņu daudzajiem skatītājiem.

„Free Hawks MC Latvia" Madonas nodaļas pārstāvis Ansis Vārsbergs atzina, ka arī braucējiem tas bijis kas neierasts. Lai atbildīgi izturētos pret spēkā esošajiem ierobežojumiem, pasākumu nācās rīkot mazākā sastāvā, kā dēļ daudziem braukt gribētājiem nācies pat atteikt piedalīšanos.

– Lai cilvēki nepulcētos lielos pūļos, ierastie pilsētas svētku pasākumi tika pārcelti uz Madonas pagalmiem, ielām. Tādēļ arī motocikli nekur neapstājās. Mums bija norunāts, ka no kluba braucam 25 cilvēki, lai nepārkāptu pulcēšanās ierobežojumus. Bija braucēji, kuriem tādēļ tika atteikta dalība braucienā. Tas mums pašiem bija kas nebijis. (Smejas.) Tomēr, braucot uz ceļa, visi ir vienlīdzīgi. Redzot, ka braucam kolonnā, mums pievienojās daudzi braucēji, kurus, protams, prom nedzinām. Tādēļ kopējais braucēju skaits parādes laikā sanāca lielāks, – pastāstīja Ansis Vārsbergs.
„Free Hawks" Madonas nodaļā esot ap 15 kluba biedru. Ne visi uz braucienu varēja ierasties, tādēļ braucienu papildināja kluba biedri arī no Rīgas un citām pilsētām. Parādes priekšgalā brauca Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, pārstāvot Madonas novadu, un Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
Motociklu parādes brauciens ilga aptuveni stundu, kā vērtēja Ansis Vārsbergs, skatītāju vidū drūmas sejas neesot redzētas, tātad brauciens izdevies.
Pirms plānotā brauciena iedzīvotāju vidū vien valdīja neziņa, kurās ielās varēs vērot parādi. Ansis Vārsbergs skaidroja, ka motoklubs „Free Hawks" Madonas pilsētas pasākumu neplānoja un par tā plānoto norisi iedzīvotājus neinformēja, jo pasākumā bija kā svētku dalībnieki.
– Maršruta neizziņošana varbūt būtu jautājums pasākuma organizatoriem. Pat es nezināju, kur mēs īsti brauksim. Tā tikai šķiet, ka brauc 25 motocikli, patiesībā brauc tikai viens – kreisais priekšējais ar 1. numuru. Viņš ved kolonnu, un pārējie brauc tur, kur viņš; tiek dotas komandas, kad stāties, uz kuru pusi griezties, – ar pastāvošās kārtības niansi iepazīstināja Madonas nodaļas pārstāvis.
Katrā ziņā maršruts bija gana visaptverošs, un daudzas ielas tika izbrauktas pat vairākas reizes, lai ikviens interesents paspētu uz parādes braucienu.
Daži skatītāji bija liecinieki kādam satraucošam momentam – Saules un Raiņa ielas krustojumā, pie veikala „Rimi", divi braucēji saskrējās un nokrita.
Ansis Vārsbergs komentēja notikušo: – Krustojumā pie „Rimi" nokrita divi motobraucēji, kas nebija no „Free Hawks" kluba un bija, kā sacīt, „brīvie braucēji" šajā moto parādē. Reizēm brīnos par „brīvo braucēju", reizēm pat cilvēku gados, neprasmi braukt. Šeit bija elementāra braukšanas kļūda – viens līkumā nospieda priekšējo bremzi, ko var salīdzināt ar zibens spērienu. Otrs aizskatījās uz meitenēm, māja ar roku – un uzbrauca virsū priekšā nobremzējušajam braucējam. Abi nokrita.
– Mēs savus jaunos dresējam, mācām braukt; kamēr nav iemācījies kārtīgi braukt, viņš par pilntiesīgu kluba biedru nekļūst.
Tādēļ „Free Hawks" kluba prezidents (Uģis Spēlmanis. – Aut.) jau vairākus gadus Rīgā organizē drošas braukšanas skolu. Kamēr brauc pa taisnu ceļu, to var izdarīt teju vai desmitgadīgs bērns, bet, kolīdz ir kādas sarežģītākas situācijas, ir nepieciešama braukšanas pieredze. Nereti šīs prasmes arī uzlabojas tikai pēc tādiem kritieniem, jo cilvēki mācās no savām kļūdām. Šajā gadījumā mācība nebūs pārāk sāpīga. Tieši painteresējos pie skatītājiem, ka abi braucēji pēc kritiena uzreiz bija pielēkuši kājās un signalizējuši, ka viss ir kārtībā, – pastāstīja Ansis Vārsbergs.
Pēc parādes brauciena svētki turpinājušies arī paša motokluba braucējiem – brīvā dabā uzrīkota neliela pasēdēšana ar gaļas cepšanu.
„Free Hawks" cer, ka jau nākamgad varēs sarīkot plašu pasākumu ar koncertiem, atrakcijām, kā līdz šim Madonā bija ierasts.


10.06.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px