Tradicionāli skolēnu marta brīvdienās bērni un jaunieši kopā ar multifunkcionālā centra „Logs" vadītāju Kristu Vorslovu sēja gan puķes, gan dažādus zaļumus, lai vēlāk veidotu paši savu mini dārziņu. Šogad to paveica centra vadītāja, jo kopš marta vidus centrs apmeklētājiem bija slēgts.
– Šī multifunkcionālajā centrā jau trīs gadus kļuvusi par jauku tradīciju. Pavasara brīvlaikā bērni un jaunieši izdekorēja podiņus un paši izvēlējās, ko vēlas sēt un audzēt, lai vasarā būtu savi zaļumi. Tradīcijas lauzt nedrīkst, tāpēc arī šogad tika sasēti dažādi zaļumi, vienīgi bija jāiztiek bez bērnu palīdzības. Izaugušos stādus sastādīju iekšpagalmā lielajās kastēs un tagad atliek gaidīt ražu, – stāsta multifunkcionālā centra „Logs" vadītāja Krista Vorslova. – Bērni un jaunieši ir iecienījuši dilles, lociņus, spinātus, tomātus, gurķus un citus augus. Cītīgi rūpējoties, apčubinot un laistot, iegūto ražu vasarā pagatavojam salātos. Centra apmeklētāji paši tos arī gatavo, kopīgi sagādā arī citus nepieciešamos produktus. Pagājušajā gadā tika sētas arī puķes. Izaudzējām samtenes un tās vēlāk stādījām pie centra, lai veidotu patīkamu vizuālo noformējumu.
Multifunkcionālais centrs „Logs" patlaban vēl ir slēgts klātienes apmeklējumiem, bet, kā norāda Krista, bērni nevar vien sagaidīt, kad atkal būs iespēja darboties.
– Šobrīd ir grūti spriest, kad un kā tiks atsākta centra darbība. Bērni ir noilgojušies pēc aktīvas darbošanās, kopābūšanas, interesējas, kad tad beidzot centra durvis tiks atvērtas. Pagaidām atbildi nevaru sniegt, atliek tikai gaidīt jaunos rīkojumus. Centra telpās ir savilktas līnijas, kas norāda par distances ievērošanu, ir sarūpēti arī dezinfekcijas līdzekļi, telpas ir sagatavotas darba uzsākšanai, – informē Krista. – Šobrīd nav ieplānoti pasākumi un lielas aktivitātes, jo iepriekšējā pieredze rāda, ka ieceres ne vienmēr tiek īstenotas. Pašlaik tiek atjaunots laukums, kurš tiks pārklāts ar asfalta segumu, to varēsim izmantot dažādām sportiskām aktivitātēm, pavadīt laiku ārā, arī iekārtot apkārtni. Tiklīdz būs zināms, kad centrs varēs atsākt darbību, to arī darīsim un aktīvi darbosimies visu vasaru, piedāvājot bērniem un jauniešiem dažādas aktivitātes, sākot no radošajām darbnīcām līdz pat sportiskām nodarbēm – kā jau katru gadu.
10.06.2020.