22. maijā Latvijas Biatlona federācija parakstīja sadarbības līgumu ar Madonas novada pašvaldību un Starptautiskās Biatlona savienības pārstāvi par IBU Eiropas junioru čempionāta biatlonā organizēšanu Madonā, sporta un atpūtas bāzē „Smeceres sils". Ar šo pirmo notikumu Madona un Latvija oficiāli ir pieteikusi sevi starptautiskajā biatlona saimē kā vietu, kur mīl, saprot un gaida biatlonu.
– Šis notikums ir ļoti nozīmīgs Latvijas biatlona attīstībai. Sadarbības līgums tika noslēgts starp Starptautisko Biatlona savienību (IBU), kas ir galvenā starptautiskā organizācija, kura organizē biatlona pasaules čempionātu, Pasaules kausa posmus, IBU kausa posmus un citas liela mēroga sacensības, Latvijas Biatlona federāciju, jo tā ir Starptautiskās Biatlona savienības biedrs, un Madonas novadu. Galvenais sadarbības mērķis ir darboties kopā, lai noorganizētu Eiropas junioru čempionātu biatlonā, kas norisināsies 2021. gadā no 1. līdz 7. februārim, – pastāsta Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka. – Starptautiskā Biatlona savienība izvirza savus noteikumus, kas ir jāievēro, lai sacensības atbilstu visiem starptautiskajiem standartiem un tehniskajām prasībām – gan trases iekārtošana, gan sadzīves apstākļi sportistiem, ēdināšana, drošība, kultūras programma, lai visas komandas, kas ierodas, var dzīvot atbilstošā līmenī, trenēties un startēt. Madonas novada pašvaldība kā bāzes īpašniece apņemas, sadarbībā ar Latvijas Biatlona federāciju, to nodrošināt.
Gatavojoties sacensībām, tiks apmācīti tiesneši, nodrošināta drošība, kvalitatīvi dzīves apstākļi, iesaistīti novada uzņēmēji un iedzīvotāji.
– Ļoti nozīmīgi sacensību norises laikā ir piesaistīt vietējos uzņēmējus, kas tiem sniegtu plašas iespējas, tāpat tas ir pienesums arī ekonomikai – veikaliem, kafejnīcām, viesu mājām. Arī tiesneši, instruktori, brīvprātīgie tiks aicināti vispirms no Madonas novada, – norāda Baiba Broka. – Manuprāt, biatlonistiem, sportistiem, Latvijas biatlona sabiedrībai ir ļoti svarīgi, ka starptautiskajā apritē Madona parādās kā liels un nozīmīgs biatlona centrs. Ceram, ka šis pasākums izdosies ļoti veiksmīgs. Madonas novada pašvaldība daudzu gadu garumā ir veikusi lielus ieguldījumus sporta bāzes, biatlona trašu un šautuves attīstībā. Vienmēr ir bijusi veiksmīga sadarbība ar Starptautiskās Biatlona savienības tehniskajām delegācijām, kas vienmēr ir veikušas pārbaudes, saskaņojušas projektus. Tas ir mērķtiecīgs solis uz attīstību, regulāru pieteikšanu biatlona starptautisko sacensību kalendārā, un nākotnē arvien biežāk starptautiska līmeņa sacensības varētu redzēt tepat Madonā. Tā būtu lieliska iespēja ne tikai novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem, bet arī skatītājiem, mazajiem biatlonistiem, kas uzsākuši treniņus vai tikko sākuši piedalīties sacensībās. Tā ir motivācija, pamudinājums darboties, turpināt iesākto.
Madona sevi ir pozicionējusi kā ziemas sporta galvaspilsētu un ļoti mērķtiecīgi attīstās un pilnveidojas šajā virzienā. To apstiprina arī Latvijas Biatlona federācijas prezidente: – Neraugoties uz to, vai ziema un sniegs ir vai nav, sacensības notiek. Sporta bāze ir lieliska vieta ne tikai kā sacensību norises vieta, bet arī treniņu bāze, neatkarīgi no gadalaika. Jau šobrīd redzam, ka daudzu valstu izlases slēpotāji, biatlonisti brauc uz sporta bāzi, lai trenētos. Nākotnē to ir iespējams izveidot par nopietnu treniņu bāzi, sniedzot iespēju arī vietējiem biatlonistiem jau agrā vecumā satikties ar citiem sportistiem, iepazīties, pārvarēt psiholoģisko barjeru, kas mēdz būt pirms sacensībām un to laikā, sadraudzēties, gūt pieredzi, konkurenci, veicināt biatlona attīstību.
Līgumu parakstīja Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka, Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs un pārstāvis no Starptautiskās Biatlona savienības. Nozīmīgajā notikumā piedalījās arī sporta un atpūtas bāzes „Smeceres sils" vadītājs Gunārs Ikaunieks.
– Madonā šāda līmeņa sacensības norisināsies pirmo reizi, un tas ir ļoti nozīmīgs notikums pilsētai un novadam. Manuprāt, šis notikums ir augsts novērtējums un parāda, ka ieguldītais darbs ir atmaksājies un esam sagatavojušies jauniešu un junioru sacensībām, lai šāda līmeņa pasākumus varētu uzņemties organizēt arī Madonā, – uzsver Gunārs Ikaunieks. – Šāda mēroga sacensībās plaši izskanēs Madonas vārds, līdz ar to sportisti vēl vairāk uzzinās par trasi, iespēju trenēties. Domāju, ka pēc tam lielāka interese būs arī par treniņnometnēm. Uz vietām, kur norisinās lielie mači, sportisti pirms tam cenšas braukt, lai piedalītos treniņnometnēs. Tas ļauj labāk iepazīt trasi, apvidu. Tiem, kas cīnās par medaļām, ir ļoti būtiski iejusties vidē, lai sasniegtu pēc iespējas labākus rezultātus. Tāpat šādas sacensības ir ieguvums novada jauniešiem, kuri piedalīsies sacensībās, jo viss norisināsies trasē, kura ir zināma. Čempionāts noteikti veicinās biatlona attīstību gan Latvijā, gan tepat Madonā.
Savukārt 28. maijā Madonā norisinājās Latvijas Biatlona federācijas treneru sanāksme.
– Šī ir ikgadēja sanāksme, kuras laikā izvērtējam aizvadīto sezonu, veiksmes un neveiksmes. Vienojāmies par šīs sezonas darbiem, par mērķiem un mācību treniņa procesa organizēšanu. Saistībā ar pandēmiju līdz šim esam strādājuši attālināti, videokonferencēs, šī bija lieliska iespēja satikties, izrunāt nākotnes mērķus, pārrunājām arī gaidāmo Eiropas junioru čempionātu un citas sacensības. Šis laiks ir bijis pārbaudījumiem un izaicinājumiem piepildīts, kas ietekmējis arī biatlonistu treniņus. Varam priecāties, ka, lai organizētu treniņus, biatlonā to var darīt individuāli. Jāsaka paldies gan treneriem, gan sportistiem par rasto iespēju un motivāciju turpināt treniņus arī šajā laikā. Tika rasti dažādi risinājumi, lai biatlonisti turpinātu iesākto. Bet šobrīd biatlonisti ir atgriezušies kopīgajos treniņos, lai gatavotos nākamajai sezonai. Tāpat arī pārējie Latvijas biatlona izlases dalībnieki jauniešu, junioru un elites grupās jau trenējas pilnā sparā, – priecājas Baiba Broka.
03.06.2020.