Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: atkritumu šķirošana

Redakcija

Autors • 01.06.2020.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par atkritumu šķirošanu, un vai jūs paši iesaistāties šajā procesā? – turpinoties šķirošanas kampaņai „Elektronikas šķiratlons", jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Olita: – Atkritumi noteikti ir jāšķiro. Ja paskatās globāli, vide ir ļoti piesārņota un ar atkritumiem ir pilni okeāni. Arī dalīto konteineru Madonā varēja būt vairāk. Tāpat būtu jānodrošina iespēja nodot arī drēbes. Savukārt iepērkoties vairāk būtu jāizmanto papīra maisiņi, bet plastikāta maisiņiem būtu jāpalielina cena.
Piemēram, nosakot 50 centu, cilvēki paliktu apdomīgāki.

Barkaviete Līga: – Atkritumus šķiroju, jo tāda iespēja ir arī pie mums Barkavā, un dalītie konteineri ir netālu no mājām. Galvenokārt tas ir stikls, plastmasa, papīrs, ko šķirojam.

Madoniete Inese: – Es atkritumus šķiroju, un šķiroto atkritumu pa nedēļu sanāk pat vairāk nekā sadzīves atkritumu. Tas ir izdevīgi, bet diemžēl daudzi to nedara. Turklāt joprojām pie daudzdzīvokļu māju konteineriem maisus pieved un noliek privātie, un par to ir jāmaksā mums.

Jānis no Bērzaunes pagasta: – Atkritumus šķiroju, esmu apzinīgs pilsonis. Un arī citiem iesaku to darīt, jo tam ir jēga. Kā atzīst „Bērzaunes komunālā uzņēmuma" vadītājs Māris Belorags, cilvēkiem šķirojot vairāk, samazinoties sadzīves atkritumu daudzums.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


02.06.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px