17. maijā pulksten 15.49 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā tika saņemts izsaukums uz Madonas novadu, kur pēc sākotnējās informācijas mājai nodedzis jumts.
Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dega vienstāva koka dzīvojamā māja 200 m2 platībā, kā arī pie mājas piecelta nojume ar traktoru un vieglo automašīnu 22 m2 platībā. Ugunsgrēkā bojā gāja cilvēks. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Notikuma vietā strādāja septiņi Lubānas, Madonas un Varakļānu ugunsdzēsēji glābēji. Pulksten 22.05 ugunsgrēks tika likvidēts.
VUGD atgādina, ka no 2020. gada 1. janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.
Informāciju sagatavoja: SANDRA VĒJIŅA,
VUGD Prevencijas un sabiedrības
informēšanas nodaļas
vecākā speciāliste
19.05.2020.