DEGUMNIEKU tautas nama deju kolektīvs „Orhidejas" aicina savā pulkā jaunas dejotājas.
– Kolektīvā ir notikusi paaudžu maiņa, līdz ar to aicinām dejotāju pulciņam pievienoties vidējās paaudzes sievietes, kuras vēlas kustēties, dejot, pilnveidoties un aktīvi pavadīt savu brīvo laiku uz skatuves, – rosina deju kolektīva „Orhidejas" vadītāja Ilze Purpļeviča. – Deju kolektīvam rit divpadsmitā sezona, un tā repertuārā ir dažādu stilu dejas, sākot ar līnijdejām un skatuves dejām. Mēģinājumi norisinājās pirmdienās un trešdienās no pulksten 15 līdz 17.30. Arī savām dejotājām saku, ka dejošanai ir jābūt sirdī līdz mūža galam. Tad arī būs laiks un varēšana. Tagad ir iestājies miera periods, nenotiek arī mēģinājumi, bet priecājamies, ka vēl pirms tam piedalījāmies emocijām bagātos pasākumos – gan februārī devāmies uz Igauniju, gan martā dejojām sadancī Barkavas kultūras namā. To, ka tik ilgu laiku nevarēsim tikties mēģinājumos un uzstāties, neviens nevarēja paredzēt. Dejotājas atzīst, ka šobrīd ļoti pietrūkst kopābūšanas, sarunu, mēģinājumu. Tas viss sniedza prieku un dvēseles baudījumu. Bet tai pašā laikā tagad var paveikt lietas, kurām aktīvajā mēģinājumu un pasākumu periodā nevarēja atlicināt brīvu brīdi. Dejotājas pārskata savus tērpus, ja nepieciešams, pielabo tos. Man ir vairāk laika sagatavot deju aprakstus datorrakstā, pārskatīt, piemēram, mūziku dejām, plānot arī jaunas dejas. Šobrīd neko nevar plānot, jo nav zināms, kad atkal būs pasākumi. Ceram, ka jau pavisam drīz viss atgriezīsies ierastajā ritmā un būs gan mēģinājumi, gan pasākumi.
29.04.2020.