Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Konstatēts saslimšanas gadījums arī Madonas novadā

BAIBA MIGLONE

Autors • 27.04.2020.

Konstatēts saslimšanas gadījums arī Madonas novadā
Burtu lielums

Pēdējās diennakts (uz 27. aprīli) laikā inficēšanās atklāta sešiem iedzīvotājiem, stacionārā miris vēl viens „Covid-19" pacients, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Diemžēl svētdien SPKC publiskotā informācija nav iepriecinoša Madonas novada iedzīvotājiem, jo ir konstatēts pirmais saslimšanas gadījums ar „Covid-19" arī mūsu novadā.
Pēdējās 24 stundās veikti 1564 „Covid-19" testi, no tiem seši uzrādījuši pozitīvu rezultātu. Savukārt līdz šim kopumā Latvijā veikts 49 181 izmeklējums, saslimušas 818 personas un 267 izveseļojušās, bet 13 mirušas.
Tikmēr Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā stacionēti divi „Covid-19" pacienti, kamēr kopumā stacionāros ārstējas 41 „Covid-19" pacients, no kuriem 36 pacienti ar vidēji smagu, bet pieci pacienti ar smagu slimības gaitu. Līdz šim kopumā no stacionāra izrakstīti 80 „Covid-19" pacienti, bet no slimības atveseļojušies 267 cilvēki jeb aptuveni trešdaļa fiksēto inficēto.
SPKC apkopotā informācija liecina, ka saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju patlaban visaugstākais ir Stopiņu novadā – 119,9. Otra augstākā intensitāte novērota Garkalnes novadā – 100,3 sasirgušie uz 100 000 iedzīvotāju, kam seko Salaspils novads ar 88,3 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.
Rīgā „Covid-19" intensitāte patlaban sasniedz 71,3 sasirgušos uz 100 000 iedzīvotāju.
Kā ziņots, lai lemtu par kādu ierobežojumu mainīšanu, tiks piedāvāts četru nedēļu posmos mērīt vairākus „Covid-19" saslimstības kritērijus, intervijā Latvijas Radio sacīja veselības ministre Ilze Viņķele. Pēc ministres teiktā, no līdzšinējiem datiem ir redzams, ka situācijas dinamiku var novērot četrās nedēļās. Tādēļ tiks piedāvāts „izmērāmo kritēriju režģis", un tieši tas būs rādītājs, kad un kādi ierobežojumi var tikt mainīti.
Šie kritēriji būs inficēto cilvēku skaits, jauno saslimšanas gadījumu pieauguma vai krituma temps, stacionēto cilvēku skaits, smago gadījumu skaits un arī tas, vai veidojas kompakti uzliesmojumi iestādēs vai apdzīvotās vietās.
Sakarā ar atklāto saslimšanu Madonas novadā sazinājos ar novada pašvaldības vadītāju Agri Lungeviču, vaicājot, vai ir kas konkrētāk zināms par saslimšanas gadījumu ar „Covid-19" Madonas novadā – vai tas ir pilsētas vai novada teritorijā: – Man nekādas sīkākas informācijas nav. Vienīgi zināms fakts, ka saslimusī persona atrodas Madonas novada teritorijā savā dzīvesvietā, izolācijā un ievēro visus noteikumus – tā ka cilvēki var būt mierīgi – apdraudējuma no šīs personas nav.
Tāpat pašvaldības vadītājs uzsvēra, ka Madonas novadā vairāk nekā sešas nedēļas kopš ārkārtējās situācijas noteikšanas nebija reģistrēts neviens saslimšanas gadījums, lai gan teritorijas ziņā mūsu novads ir trešais lielākais valstī. – Paldies visiem, kas ievēro noteikto piesardzību, taču jāteic, ka mēs atslābt nevaram, kā varbūt beidzamajās pāris nedēļās likās – ka tas viss aizies garām un mūs neskars. Īpaši tas attiecas uz svētku laiku, kad būs garākas brīvdienas. Arī šajā laikā lūgums stingri ievērot distancēšanos un visus pārējos drošības noteikumus. Ir arī vienošanās ar policiju, ka tā vairāk patrulēs un skatīsies, lai nenotiktu nevajadzīga pulcēšanās. Varbūt vēl kādi papildspēki tiks piesaistīti, lai ievērotu šos distancēšanās noteikumus. Citādi nekādi papildu noteikumi netiks ieviesti, stingri jāievēro visi līdzšinējie. Īpaši tas attiecas arī uz tirgošanos, sākoties aktīvajam stādīšanas periodam.
Runājot par pašvaldības piedāvāto iespēju pašizolēties kopienas centrā „Baltā ūdensroze" speciāli pielāgotajās telpās, novada domes priekšsēdētājs atklāja, ka to līdz šim ir izmantojis viens cilvēks. – Mazliet vairāk (laikam kādas trīs) šim nolūkam izmantotas „Smeceres sila" mājiņas. Kopumā pašizolācijā, cik zinu, ir vairāki desmiti novada iedzīvotāju. Principā viņi atrodas dzīvesvietās, policijas kontrolē, un nav arī ziņu, ka kāds neievērotu pašizolācijas noteikumus. Katrā ziņā būsim piesardzīgi arī turpmāk, jo diemžēl vīruss turpina izplatīties un nu jau skāris arī mūsu novadu.


28.04.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px