23. aprīlī stājās spēkā izmaiņas ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu nodošanas kārtībā. Tos ārkārtējās situācijas laikā varēs nodot tikai elektroniski vai telefoniski.
To nosaka Ministru kabineta 21. aprīļa sēdē apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 524 „Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem" un grozījumi Ministru kabineta 2008. gada 9. decembra noteikumos Nr. 1013 „Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu".
Valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā tiek atcelta ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu nodošana papīra formātā, ko visbiežāk izmanto galvenā slimības riska grupa –
vecāka gadagājuma iedzīvotāji. Vienlaikus tā arī tiks samazināts inficēšanās risks darbiniekiem, kuri apstrādā papīra veidā iesniegtos skaitītāju rādījumus, norāda Ekonomikas ministrija.
Ja kāda iemesla dēļ dzīvokļa īpašnieks nevar nodot ūdens patēriņa skaitītāja rādījumus elektroniski vai telefoniski, viņam ūdens patēriņu aprēķinās, ņemot vērā konkrētā dzīvokļa vidējo ūdens patēriņu par pēdējiem trim mēnešiem (izņemot tos, kuros piemērota ūdens patēriņa starpības sadale starp atsevišķiem dzīvokļu īpašniekiem).
Šī kārtība attieksies arī uz situācijām, kad ūdens patēriņa skaitītāja rādījumus nav iespējams nolasīt skaitītāja darbības traucējumu dēļ. Ūdens patēriņš tiks aprēķināts pēc konkrētā dzīvokļa vidējā ūdens patēriņa par pēdējiem trim mēnešiem.
Arī AS „Madonas ūdens" un SIA „Madonas siltums", informējot klientus Madonas novadā, ir izvietojuši paziņojumu par izmaiņām ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu nodošanas kārtībā gan Madonas novada pašvaldības mājaslapā www.madona.lv, gan daudzdzīvokļu mājās valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā.
Ūdens skaitītāju rādījumus var paziņot: AS „Madonas ūdens": reģistrējoties mājaslapā www.madonasudens.lv sadaļā „Klientiem" (neskaidrību gadījumā zvanīt darba laikā uz t. 64807073, 64807071); vai sūtot informāciju uz e-pastu [email protected]; vai sūtot SMS (īsziņu) uz mob. t. 28670766; vai zvanot darba laikā uz t. 64807073 (Madonas pilsētas abonenti), 64807071 (pagastu abonenti).
Tāpat ūdens skaitītāju rādījumus var paziņot SIA „Madonas siltums": zvanot darba laikā uz t. 64807404; sūtot informāciju uz e-pastu [email protected].
AS „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks sarunā „Staram" apstiprināja, ka izmaiņas būs spēkā valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, kā arī aicināja visus, kam vien tas iespējams, pāriet uz mūsdienīgākiem saziņas veidiem.
Vislabāk skaitītāju rādījumus esot nodot, reģistrējoties mājaslapā www.madonasudens.lv. Pirms tam var sazināties ar uzņēmuma speciālistiem, kuri visu izskaidros un atbildēs uz konkrētiem jautājumiem, lai pieslēgšanās būtu veiksmīga un tādā veidā varētu noziņot ūdens skaitītāju rādījumus arī turpmāk, atsakoties no papīra formāta, arī beidzoties ārkārtējai situācijai. Turklāt reģistrējoties un pieslēdzoties mājaslapā, ir pieejama arī vispusīga informācija, katrs, piemēram, var uzzināt un salīdzināt ūdens patēriņu ilgākā periodā.
Savukārt tie, kam nav pieejami interneta resursi, tiek aicināti zvanīt darba laikā uz norādītajiem AS „Madonas ūdens" vai „Madonas siltums" telefoniem (pietiek sazvanīt un visus rādījumus nodot vienam uzņēmumam).
28.04.2020.