Aizvadītajā piektdienā, 24. aprīlī, Madonas grupa „Sub Scriptum" YouTube kanālā publicēja sava debijas albuma „21. gs. mode" digitālo versiju.
Pandēmija ir ieviesusi savas korekcijas arī mūzikas straumēšanas servisu ikdienā, tādēļ citos straumēšanas servisos (Spotify, iTunes, Deezer, Tidal) albums būs pieejams vēlāk.
– Albumā „21. gs. mode" mēs atspoguļojam mūsdienu cilvēka moderno un ne vienmēr līdz galam izprasto domāšanas stilu. 21. gadsimts ir vienīgais laikmets, kad mums reizē ir atļauts viss un tajā pašā laikā – nekas. Šis laiks ir virtuāls, fiziskas un ilglaicīgas lietas vairs nav modē, attiecības ir trauslas; politika, drēbes, lietas un domāšana – īstermiņa. Ironiski arī tas, ka albumu izdodam tikai virtuāli, – saka grupas solists Kristers Rudzītis. – Vēl liekas interesanti, ka, salīdzinot ar citiem laikmetiem, 21. gadsimtam nav savas modes, proti, sava nospieduma un vēstures, ko tas varētu atstāt nākamajām paaudzēm. Tāpēc katra dziesma albumā ir kā maza modīte, kuru varam novērot sabiedrībā.
Vienlaikus ar albuma versiju radiostacijām izsūtīts karantīnas laika singls „Kā mīlasstāstā" un karaoke videoklips no jaunā albuma „21. gs. mode". Videoklips ir veidots karantīnas laikā no klausītāju un grupas dalībnieku iefilmētajām versijām katram par savu mīlasstāstu laikā, kad brīvība ir ierobežota. Videoklipu veidoja grupas ģitārists Alvis Kozuls.
Albuma mūzikas un teksta autori: „Sub Scriptum" un Kristers Rudzītis, izņemot dziesmu „Muļķe sirds", kuras autori ir Raimonds Pauls un Leons Briedis.
Albuma ieraksts veikts „Wolk Recording" ierakstu studijā. Albuma vizuālā noformējuma autore ir Ingūna Stroža.
28.04.2020.