Saslimšana ar „Covid-19" apstiprināta vēl 12 cilvēkiem, tādējādi līdz šim (dati uz 20. aprīli) inficēšanās, veicot 787 izmeklējumus personām ar aizdomām par saslimšanu ar „Covid-19", reģistrēta 739 Latvijas iedzīvotājiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
Kopumā līdz 20. aprīlim Latvijā veikti 36 668 izmeklējumi. Arī slimnīcā tika ievietos vēl viens pacients, bet kopumā patlaban ir stacionēti 45 pacienti, no kuriem 40 ir ar vidēji smagu, bet pieci pacienti ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 64 pacienti.
Lai arī pagājušajā nedēļā atklāts mazāks saslimšanas gadījumu skaits nekā nedēļu iepriekš, tomēr, kā pamatoti norādījis Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis, „sapriecāties nevar, un nevar teikt, ka problēma ir pazudusi vai atrisināta, jo risks joprojām ir". Turklāt, pēc infektologa prognozēm, aug un turpinās augt arī slimnīcās ievietoto pacientu skaits.
Kopumā Latvijā līdz šim miruši pieci pacienti, kas bija inficējušies ar „Covid-19" infekciju, bet par vēl vienu cilvēku, kurš miris ārpus stacionāra, SPKC gaida pataloganatoma slēdzienu, lai noteiktu nāves cēloni.
21.04.2020.