Kopš vakardienas, 20. aprīļa, daļēji atjaunoti ambulatorie, diagnostikas un daži citi pakalpojumi medicīnas iestādēs. – Kādas ir jūsu domas par valstī noteikto piesardzības pasākumu mīkstināšanu vai atcelšanu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Alla no Ļaudonas pagasta: – Tas, ka daļēji tiek atjaunoti ambulatorie un diagnostikas pakalpojumi, ir labi, jo daudzi cilvēki jau slimo ar citām slimībām, un, ja netiec pie ārsta, tas taču ir drausmīgi. Bet citādi noteiktos piesardzības pasākumus nevajadzētu ne mīkstināt, ne atcelt, jo tos jau tagad vieni ievēro, bet citi ignorē, vieni rokas mazgā, taču citi – ne. Līdz ar to ārkārtējo situāciju Latvijā, iespējams, vajadzētu pat pagarināt.
Madonietis Gunārs: – Iedzīvotājiem ir jābūt pieejamiem ambulatorajiem, diagnostikas un citiem medicīniskajiem pakalpojumiem. Bez „Covid-19" ir vēl daudz citu smagu kaišu, kā, piemēram, onkoloģiskās. Kurus pakalpojumus vēl vajadzētu atjaunot, par to lai spriež valdība kopā ar infektologiem. Katrai valstij jau ir sava pieeja, piemēram, Zviedrijā skolēni iet uz skolu.
Madoniete Līga: – Paldies par šādu ziņu! Tas ir ļoti forši, ka varēs pieteikties diagnostikas un citiem pakalpojumiem. Katrā ziņā man tas ir aktuāli. Arī atceļot pieteikto pakalpojumu, man ieteica, lai sekojot līdzi informācijai.
Madoniete Irina: – To, ka daļēji tiek atjaunoti ambulatorie un diagnostikas pakalpojumi, atbalstu, bet pārējos noteiktos piesardzības pasākumus mīkstināt vai atcelt vēl nevajadzētu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
21.04.2020.