Aizvadītajā nedēļā laikrakstā „Stars" tika publicēta saruna ar madonieti, kura bija ļoti neapmierināta ar daudzu pircēju iecienītajā veikalā „Beta" izveidojušos situāciju, kur pauda neapmierinātību par dezinfekcijas līdzekļu nepieejamību veikala apmeklētājiem, kā arī pārdevējas nav norobežotas ar aizsargstikliem.
Pēc publikācijas tika saņemti vairāki zvani, ka situācija nav uzlabojusies un veikalā joprojām nav dezinfekcijas līdzekļu, lai klienti varētu dezinficēt rokas, tāpat kasēm priekšā neesot aizsargstiklu.
Sazinoties ar veikala vadītāju Oksanu Kudrešovu, viņa norāda, ka jau no pirmdienas līdzekļi tiek nodrošināti.
– Jau kopš aizvadītās nedēļas sākuma pie ieejas veikalā ir uzstādīts grozs, kurā ir gan vienreizlietojamie maisiņi, gan dezinfekcijas līdzeklis. Tāpat arī pie kasēm uzstādīti aizsargstikli, lai pēc iespējas vairāk būtu pasargātas pārdevējas. Vairākas reizes dienā tiek dezinficēti arī iepirkumu grozi, – pastāsta veikala vadītāja. – Šābrīža situācijā iedzīvotājiem būtu jābūt iecietīgākiem un jāsaprot, ka viss uzreiz nav pieejams. Piemēram, lai nodrošinātu dezinfekcijas līdzekli, pasūtījums tiek izpildīts ilgākā laika periodā, jo šī prece šobrīd ir ļoti pieprasīta. Tāpat arī pircējiem pašiem būtu jākļūst piesardzīgākiem un jāievēro sociālā distancēšanās, kas ir 2 m, bet veikalā bieži novērots, ka tas netiek darīts, lai gan ir izvietotas līnijas un norādes. Pašreizējā situācija valstī ir nomācoša. Saprotu, ka cilvēki ir satraukti, baiļu pārņemti, bet aicinu ikvienu būt saprotošāku, neskaidrības un domstarpības risināt citādāk. Šajā laikā Pārtikas un veterinārais dienests saņem daudz sūdzību par dažādiem pārkāpumiem tirdzniecības vietās, un viņu darbs ir apsekot vietas, par kurām saņemtas sūdzības, un reizēm tās ir nepamatotas. Tāpat pircējiem būtu jāsaprot arī veikala darbinieki un jāciena viņu darbs. Veikalos strādājošie ir pakļauti riskam saslimt, jo pircēji reizēm ir bezatbildīgi. Cik vien ātri iespējams, plauktos tiek izvietotas trūkstošās preces, uzkopts, diemžēl tiek arī uzklausītas cilvēku negācijas. Šobrīd svarīgākais, manuprāt, ir savstarpēja cieņa un sapratne, nevis sūdzēšanās un neapmierinātība.
08.04.2020.