– Vai esat jau izdomājuši, kā šogad, ņemot vērā valstī noteiktos piesardzības pasākumus, svinēsit Lieldienas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Praulienas: – Tās, protams, būs klusākas, kaut gan dzīvojam Līvānu tipa mājā. Taču bērni ir lieli un te vairs nedzīvo. Noteiktie piesardzības pasākumi gan būtu jāievēro visiem. Pagaidām vēl esam no „Covid-19" brīvajā novadā, bet nekur jau nespruksim. Protams, ja paši izsargāsimies, viss būs kārtībā. Taču tas būtu jāiestāsta visiem atbraucējiem, kuriem arī būtu jāuzvedas, kā nākas, nevis kā uzvarētājiem.
Zita no Sarkaņiem: – Dzīvojam privātmājā, līdz ar to iespējas ievērot Lieldienu tradīcijas ir lielākas. Taču, protams, tās būs daudz mierīgākas. Kā katru gadu, bērni varēs meklēt Lieldienu zaķa atstātās olas. Tāpat varēs izšūpoties. Varbūt izbrauksim dabā, kur nav citu cilvēku.
Vita no Balviem: – Domāju, ka Lieldienas par spīti visam būs tikpat priecīgas. Vienīgi tās tiks svinētas ģimenes lokā bez ciemiņiem. Noteikti krāsosim olas, tradicionāli izmantojot sīpolu mizas, lapiņas, zariņus utt.
Sanita no Sauleskalna: – Šogad tās būs klusākas. Bijām jau izdomājuši svinēt plašāk, bet nu nekā, būsim tikai savā ģimenes lociņā. Protams, krāsosim olas, par pamatu ņemot sīpolu mizas, bet bērns varbūt gribēs izmantot arī kādas uzlīmītes. Lieldienas jau bez krāsotām olām nav iedomājamas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
07.04.2020.