Vakar, kā esam jau informējuši iepriekš, notika Madonas novada pašvaldības kārtējā sēde, kas pirmoreiz norisinājās attālināti – videokonferences režīmā.
Kā „Staru" informēja Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, tajā paredzēts izskatīt vēl vairākus svarīgus jautājumus, lai palielinātu pašvaldības sniegto palīdzību krīzes situācijā gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem. Un ne tikai attiecībā uz nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņa pagarinājumu.
– Rosināšu deputātus atbalstīt pusdienu kompensāciju izmaksu attālinātā mācību procesa laikā. Tas varētu būt kā pašvaldības maksājums vecākiem ēdināšanas izdevumu apmērā, kas ikdienā tiek izlietots, nodrošinot pusdienas skolās, kad mācības norisinās ierastajā režīmā. Vai arī – apsvērt iespēju piegādāt siltas pusdienas izglītojamajiem mājās. Nākamais, par ko vēl diskutēsim, būs vecāku līdzmaksājuma atcelšana profesionālās ievirzes izglītības iestādēm attālināta mācību procesa laikā, ņemot vērā, ka ne mūzikas, ne mākslas, ne sporta skolā ārkārtas situācijas laikā nodarbības klātienē nenotiek, – skaidroja Agris Lungevičs.
Viņš informēja, ka paralēli tiek virzīts arī jautājums par nomas maksas nepiemērošanu krīzes skartajiem uzņēmumiem, kuri īrē telpas no pašvaldības, lai viņi vieglāk varētu pārdzīvot šo laiku un vismaz nomas maksa nebūtu jāmaksā. Arī tāds lēmuma projekts ticis sagatavots.
01.04.2020.