– Vai, jūsuprāt, ārkārtas situācija Latvijā būtu jāpagarina? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Anna: – Tā obligāti būtu jāpagarina, domājot par cilvēku simtprocentīgu drošību. Valdības darbu šajā situācijā vērtēju kā super. Bet mediķiem vispār – vislielākais paldies! Liels paldies arī jauniešiem, kuri nesavtīgi palīdz vecākiem cilvēkiem.
Madonietis Viktors: – Valdība reaģēja ātri. Uzskatu, ka viss tiek darīts pareizi. Katrā ziņā es uzticos valdības lēmumiem un ieteikumiem. Manuprāt, ārkārtas situācija ir jāpagarina, kamēr sasirgušo skaits Latvijā vairs nepalielināsies. Jo cītīgāk ievērosim noteiktās prasības, jo tas viss ātrāk beigsies.
Madonietis Uldis: – Es domāju, ka cilvēkam jebkurā situācijā, pieņemot lēmumus, vienmēr ir jādraudzējas ar savu galvu. Manā skatījumā, tā tomēr ir dabiskā atlase. Nevar jau tā, kā 1941. gadā, nolikt ierakumos un bliezt virsū no vienas un otras puses. Pasaule sasniegusi relatīvi augstu attīstības līmeni. Tālāk vairs nav, kur iet, tas viss ir jāpazemina, lai pēc tam mērķtiecīgi sāktu virzību uz attīstību un viss ietu uz gaismu. Tas, ka mums jādomā ļoti gudri, veselīgi un jāuzmanās, arī ir skaidrs, jo tas tik ātri nebeigsies. Vismaz divi trīs mēneši paies, kamēr tas vīruss iznīks.
Attiecībā uz ārkārtas situācijas pagarināšanu – to tik vienkārši nevar izlemt, jāņem vērā, kā situācija attīstīsies, bet pagaidām tas nav paredzams. Varbūt beigsies ceļošana uz ārzemēm, visi būs atgriezušies. Pašā sākumā drusku ielaida šo procesu, un arī cilvēku apziņa ir ļoti būtiska. Ja jau reiz esi bijis ārzemēs, tad atgriezies ievēro pašizolāciju 14 dienas! Bet, paldies Dievam, valdība Latvijā reaģēja ļoti ātri un noteica pareizus piesardzības pasākumus.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
01.04.2020.