Svētdien, 29. martā, Ministru kabinets ārkārtas sēdē pieņēma ļoti svarīgu lēmumu, proti, elektronisko sakaru komersantiem būs pienākums nodrošināt datus par „Covid-19" inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu.
Sabiedrībā diskusija par nepieciešamību noteikt stingrākus mērus – kontrolēt, kā karantīnā vai pašizolācijā esošie ievēro noteikto režīmu, izraisījās pēc tam, kad Latvijā sāka palielināties ar „Covid-19" inficēto skaits. Saslimušie, protams, nav ne jāčipo, ne jāliek pie kauna staba, bet atbildīgajām valsts institūcijām, policiju ieskaitot, ir jābūt pieejamiem datiem, lai procesu būtu iespējams efektīvi kontrolēt.
Kā vēsta LETA, saskaņā ar valdības lēmumu Valsts policijai pēc Slimību profilakses un kontroles centra pieprasījuma būs iespēja pieprasīt un saņemt no elektronisko sakaru komersantiem informāciju par konkrētām personām, kurām var būt noteikts inficēto vai kontaktpersonu statuss, telefona numuru un abonenta atrašanās vietu.
Plānots, ka saņemtie dati tiks nodoti Slimību profilakses un kontroles centram, lai veiktu epidemioloģisko izmeklēšanu un pārliecinātos par personas sniegto informāciju par pārvietošanās patiesumu.
Kā norādījusi veselības ministre Ilze Viņķele, šīs ziņas būs pieejamas tikai epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai.
„Šie dati nav izmantojami tikai tādēļ, ka kādu interesē, kā cilvēki pārvietojas. Šie dati tiks sniegti tikai pēc epidemiologu pieprasījuma valsts policijai tikai un vienīgi epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai," uzsvērusi Ilze Viņķele.
31.03.2020.