Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Individuāli trenējas sporta skolas audzēkņi

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 30.03.2020.

Individuāli trenējas sporta skolas audzēkņi
Burtu lielums

Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolā treniņi patlaban notiek individuāli pēc treneru sagatavota plāna.

Tas gan vairāk ir piemērots treniņu variants individuālajos sporta veidos, bet ne komandu spēlēs, piemēram, basketbolā, futbolā, volejbolā u. c., kur tomēr nepieciešams saspēles treniņš.

Madonas BJSS vieglatlētikas trenere Anita Krauklīte pastāstīja: – Vieglatlētiem treniņi turpinās, tikai ne vairs kolektīvi, bet individuāli. Mūsu audzēkņiem treniņos nekāda pārtraukuma nav, tikai nav tiešā kontakta, sazināmies attālināti. Vieglatlēti individuāli trenējās arī visu brīvlaika nedēļu. Esam izveidojuši vieglatlētu WhatsApp grupiņu, kur katru dienu nosūtu treniņu plānus. Aprīlis vieglatlētiem vairāk ir sagatavošanās posms vasaras sezonai, kad vairāk skrienam krosus, ir paredzēti lēcieni, vingrošana. Pagaidām situāciju izmantojam diezgan mierīgi, bet katru dienu ir jauns treniņa plāns. Vieglatlēti darbojas, kur vien var, – parkos, estrādē, stadionā, laukumā pie skolas. Katram ir savi varianti, kā un kur izkustēties. Saviem audzēkņiem esmu lūgusi atsūtīt arī kādu interesantu fotogrāfiju, kur var redzēt, kā katrs trenējas.
Tomēr korekcijas koronavīrusa draudi ir ieviesuši. Piemēram, Madonas sporta skolas vieglatlēte, Latvijas izlases dalībniece, barjerskrējēja Laura Dūma bija plānojusi marta vidū ar Latvijas izlasi doties uz treniņnometni Spānijā – Kanāriju salās, Tenerifē. Taču sākās lielais "Covid-19" bums, vienas dienas jautājums bija izlemt – nekur ārpus Latvijas labāk nedoties, jāpaliek mājās. Bija paredzēta arī Madonas BJSS treniņnometne vieglatlētiem Jēkabpilī, bet arī nekur neaizbraucām, jo 13. martā visas skolas tika aizvērtas.
Uz jautājumu par to, kā stiprināt imunitāti, Anita Krauklīte atbildēja: – Vairāk uzturēties svaigā gaisā, vairāk doties prom no cilvēkiem, ārpus pilsētas, uz mežu, laukiem. Nepieciešama mērena fiziskā aktivitāte, jo nevajag arī pārforsēt, lai nekrītas imunitāte. Protams, jālieto C un D vitamīns.
Madonas BJSS sporta metodiķis, futbola treneris Pēteris Putniņš apstiprināja, ka treniņu plānus audzēkņiem nogādā gan ar WhatsApp, gan e-pasta, gan īsziņu starpniecību: – Lieku lietā LSPA apgūtās zināšanas, kā nodarbināt sporta skolas audzēkņus pēc individuālā treniņu plāna, veicinot izkustēšanos. Zinu, ka arī daudzi vecāki mājās pasporto kopā ar bērniem, vismaz dodas pastaigās, izbrauc ar velosipēdu. Tā ir arī mana iniciatīva, izvēle, lai veicinātu, ka skolēni ne tikai pavada laiku pie datora, kur tagad, attālināti mācoties, jāpavada ilgs laiks un jāpilda daudz uzdevumu. Man arī negribas bērnus pārslogot ar papildu slodzi, jo tā jau ir stresiņš, kā izdosies visus e-klases uzdevumus izpildīt. Tomēr ne tikai sportistiem, visiem ir vajadzība izkustēties. Pozitīvi, ka mums visapkārt ir meži, svaigs gaiss, ka ēdam to, kas izaug dārzā, ko salasām mežā. Imunitātes stiprināšanai iesaku dzert zāļu tējas, atcerēties par ķiploka antiseptiskajām īpašībām un izkustēties laukos, un ir tik daudz vietu, kurp var doties kājām.


31.03.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px