Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Domes sēde videokonferences režīmā

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 24.03.2020.

Burtu lielums

Kārtējā darba sanāksmē Madonas novada domē saistībā ar vīrusa infekcijas „Covid-19" izplatības ierobežošanu viens no jautājumiem, kas tika uzdots Madonas novada domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičam, bija – vai tiek apsvērta doma arī domes sēdes noturēt attālināti?

– Par to tiek domāts, patlaban IT speciālisti aprobē jaunu programmu ZOOM, lai videokonferences režīmā varētu noturēt sēdes. Ja viss veiksmīgi izdosies, to varēsim izmantot ne tikai domes sēžu, citu sanāksmju vadīšanai attālināti, bet arī skolās. ZOOM tikšanās laikā visi dalībnieki (katrs no savas ierīces) var aktīvi piedalīties, cits citu dzirdot un redzot. Kārtējai sēdei ir jānotiek ceturtdien, 26. martā. Līdz tam arī mēģināsim iedzīvināt jauno programmu, bet, ja neizdosies, meklēsim citu risinājumu. Arī citas pašvaldības, kā, piemēram, Kuldīga, rīkosies līdzīgi, – pastāstīja Agris Lungevičs.

Viņš īpaši akcentēja, ka domei, pašvaldības darbiniekiem, deputātiem ir jārāda priekšzīme pārējiem arī situācijā, kad principā 17 Madonas novada deputāti, ņemot vērā, ka to skaits nepārsniedz 50, varētu sanākt arī klātienē, lai pieņemtu lēmumus, kurus nevar atlikt.
Pirmdien kļuva zināms, ka Madonas novada domes sēde notiks otrdien, 31. martā, attālināti – videokonferences režīmā, tās sākums pulksten 10.
– Vispirms 26. martā notiks „ģenerālmēģinājums", kad testa režīmā pārliecināsimies, kā darbojas jaunā programma. Visiem domes deputātiem esam nosūtījuši instrukciju, IT speciālisti sniedz konsultācijas. Gan jau viss izdosies un domes sēde veiksmīgi norisināsies videokonferences režīmā, – Agris Lungevičs ir optimistiski noskaņots.
Vaicāts, vai sakarā ar šādu jauninājumu tiks izdarītas izmaiņas arī Madonas novada pašvaldības nolikumā, kā uz to visām Latvijas pašvaldībām ir norādījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, domes priekšsēdētājs informēja, ka tas domes sēdē būs pirmais darba kārtības jautājums.
– Šo norādījumu, protams, ievērosim, paredzot arī šādu iespēju, ka domes sēdes var noturēt attālināti. Šādas izmaiņas tik tiešām ir nepieciešamas, – apstiprināja Agris Lungevičs.
Jāpiebilst, ka minētā Kuldīgas novada pašvaldība jau kopš 19. marta komiteju un domes sēdes notur attālināti, izmantojot digitālās platformas. Pirmā šādā režīmā 19. martā norisinājās finanšu komitejas sēde, bet jau pirms tam testa režīmā Kuldīgas novada pašvaldībā veiktas vairākas videokonferences, un tās bijušas veiksmīgas. Šāds solis veikts, lai nodrošinātu pašvaldības darbu attālināti, kā arī ievērotu Ministru kabineta noteiktos ierobežojumus.


25.02.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px