Latvijā turpina palielināties „Covid-19" infekcijas gadījumu skaits. Kā tiek prognozēts, šis pieaugums diemžēl vēl kādu laiku turpināsies, līdz ar to palielinās arī pašvaldību loma, sniedzot palīdzību iedzīvotājiem, kuri atrodas karantīnā vai pašizolācijā.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs „Staram" pastāstīja, ka pašvaldība ārkārtējās situācijas apstākļos iedzīvotājiem piedāvā dažāda veida palīdzību – gan telpas pašizolācijai Madonā, Parka ielā 6, tāpat pašvaldības brīvos dzīvokļus kā vienu no iespējām, kā arī viesus namus; gan pirmās nepieciešamības preču piegādi, gan citu palīdzību.
– Patlaban kopā ar VUGD un NVD strādājam arī pie analīžu vietas izveides Madonā saistībā ar jauno vīrusu „Covid-19". Runa ir par Augu ielu 27, kur darbojas jauniešu iniciatīvas centrs „Burbulis". Taču tagad šīs telpas ir aizslēgtas, neviens tās neapmeklē, līdz ar to tur varētu izveidot mobilo analīžu nodošanas vietu, kur sākumā tas būtu iespējams divas reizes nedēļā, piesaistot speciālistus no malas, – informēja Agris Lungevičs.
Viņš atzīmēja, ka infekcijas „Covid-19" skartajās valstīs rīcība atšķiras. Piemēram, Lietuvā tiek izvērtēts priekšlikums, ka visi tie, kuri atgriezušies no ārzemēm, pašizolāciju izietu pašvaldības piedāvātajās telpās.
– Arī mēs to varētu nodrošināt Madonas novadā, bet mums nav šādu datu. Valdība šādu informāciju neprasa un pašvaldības neinformē, bet tas būtu labs variants, kā ierobežot vīrusa „Covid-19" izplatību, – piebilda domes priekšsēdētājs.
25.03.2020.