– Kā valstī noteiktie ierobežojumi sakarā ar „Covid-19" izplatīšanos ir ietekmējuši jūsu ikdienu? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Rigonda no Bērzaunes: – Retāk apmeklējam lielveikalus. Tagad studenti mājās no Rīgas, tas nozīmē, ka iepērkamies nedēļā reizi. Ikdienā skatāmies ziņas, lietojam dezinfekcijas līdzekļus. Mazāk kontaktu, tā kā esmu pašnodarbinātā, varu strādāt attālināti, bet pašaizsardzība nekad nav par lieku.
Ruta no Gulbenes novada: – Uz pilsētu braucam krietni retāk, nekā tas bija ierasts. Tagad, piemēram, pēdējoreiz bijām pirms divām nedēļām. Ikdienā laukos strādājam, darām savus darbus, dzīvojam piesardzīgi, mazgājam rokas n-tās reizes dienā.
Sekojam līdzi jaunākajai informācijai televīzijā, presē. Vairāk satraucamies par bērniem, kuri Rīgā strādā.
Līga no Vecadulienas: – Mazāk uz veikalu dodamies. Pati esmu no Pierīgas, šobrīd uz slimības lapas, bet ne vīrusa dēļ, tāpēc esmu atbraukusi pie mammas. Uz Madonu atbraucām tāpēc, ka te lielāks veikals – uzreiz visu var sapirkt gan pašiem, gan sunim un kaķim.
Vineta no Madonas: – Mazāk staigājam uz veikaliem, kādas divas reizes nedēļā. Ikdienā pati strādāju pārtikas veikalā. No mūsu puses visi noteikumi ir ievēroti, bet no pircēju gan ne. Neievēro elementāro 2 metru distanci, nevelk cimdus. Paši sevi nesargā un citus neciena.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
24.03.2020.