Nākamgad būs desmit gadi, kopš darbību sākusi Latvijas kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrība (LKLSSB). Tā dibināta 1998. gada 13. maijā, pusgadu pirms sadarbības projekta uzsākšanas ar Zviedrijas Reimatisma organizāciju. Drīzumā tika izveidotas reģionālās nodaļas, no kurām darbs joprojām veiksmīgi noris Cēsīs, Jēkabpilī, Jelgavā, Ventspilī un Liepājā.
Tās moto palicis līdzšinējais: „Ar mazākiem līdzekļiem panākt maksimāli labāko rezultātu (domāta darba efektivitāte)", kas ietver sevī projektu izstrādi, izglītību, kontaktus ar ārzemju kolēģiem un citus slimniekiem un to tuviniekiem risināmus aktuālus jautājumus.
Izveidojās bērnu un jauniešu nodaļa, kas ar dažādām aktivitātēm centās piesaistīt sabiedrības uzmanību savai sāpei. Lai izteiktu ierosinājumus un būtu pieejama dažādu ideju, interešu un viedokļu saplūšana, tika izveidots biedrības informatīvais izdevums „Labie Vārdi".
Latvijas kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrība iesaistījās jaunā likuma par pacientu tiesībām un pienākumiem izstrādē, kompensējamo zāļu reģistra izveidē, budžeta sadalē veselības aprūpē, pievienotās vērtības nodokļa piemērošanā medikamentiem un medicīnas precēm, piedaloties darba grupās un veicinot viedokļu apmaiņu sarakstes formā, rīkojot informatīvas kampaņas un piketus.
Autors: ANDRIS VĪGANTS