– Vai jūs atbalstāt novadu reformu pašreizējā redakcijā un vai sekojat debatēm Saeimā, kur diskusijas reformas kontekstā turpināsies vai visu nedēļu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Vestēniete Ņina: – Lai vienreiz beidz reformēt un beidzot sāk strādāt, lai domā par ekonomiku! Kāpēc ārzemēs iedzīvotājiem dzīvesvietās ir pieejami dažādi pakalpojumi, pastu ieskaitot, bet pie mums visu samazina? Kāpēc ES, kur esam arī mēs, domā par cilvēkiem, kāpēc mēs negribam mācīties no Eiropas pieredzes!
Cesvainiete Valentīna: – Es atbalstu novadu reformu un administratīvo izdevumu samazināšanu. Novadu ir par daudz, un tā tomēr ir mūsu, nodokļu maksātāju, nauda. Esmu lietas kursā arī par diskusijām Saeimā.
Bērzauniete Ilze: – Novadu reformu es vairāk vai mazāk atbalstu. Vienīgi neapmierina veids, kā tas tiek darīts. Tā no valdības un ministra puses netiek korekti skaidrota, vajadzēja jau tomēr ieklausīties arī cilvēku teiktajā.
Madonietis Māris: – Esmu par to dzirdējis, bet debatēm Saeimā gan īpaši nesekoju. Tā ir lieka ņemšanās. Jau pirms 10 gadiem nevajadzēja neko reformēt. Jaunā reforma mūsu pusi gan faktiski neskars, jo Madonas novads darbosies bijušā Madonas rajona teritorijā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
11.03.2020.