6. martā Briselē notika Eiropas Plastmasas pakta oficiālais atklāšanas pasākums.
Savukārt dienu iepriekš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce parakstīja jauno Eiropas Plastmasas paktu (European Plastics Pact), plašsaziņas līdzekļus informē VARAM sabiedrisko attiecību nodaļa.
Tas nozīmē, ka Latvija pievienosies tām Eiropas valstīm, uzņēmumiem un organizācijām, kas iestājas par paātrinātu pāreju uz vienreizlietojamu plastmasas izstrādājumu ierobežošanu un iepakojuma atkārtotu izmantošanu un pārstrādi, tādējādi veicinot plastmasas piesārņojuma samazināšanu vidē.
Eiropas Plastmasas pakts ir Francijas, Nīderlandes un Dānijas aizsākta iniciatīva, kas nu kļuvusi par publisku un privātu sadarbību un apvieno ne tikai vides ministrus no Eiropas Savienības valstīm, bet arī nevalstiskās organizācijas un Eiropas uzņēmumus. Pakts izstrādāts, lai samazinātu plastmasas atkritumu nonākšanu vidē, noteiktu kopīgus ambiciozus mērķus un, savstarpēji sadarbojoties un daloties ar pieredzi, arī atbalstītu inovatīvus risinājumus Eiropas līmenī. Tas sniegs ieguldījumu pārejā uz aprites ekonomiku, kā arī palīdzēs sasniegt ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus, it īpaši ierobežojot klimata pārmaiņas, veicinot ilgtspējīgu patēriņu un ražošanu u. c.
Jāpiebilst, ka Eiropas Plastmasas paktam ir pievienojušās jau 13 Eiropas Savienības valstis, kā arī dažādas organizācijas un uzņēmumi.
10.03.2020.