Pirmdien, 2 . martā, apstiprinājās pirmais jaunā koronavīrusa Covid-19 saslimšanas gadījums Latvijā. – Vai jūs šī ziņa ir satraukusi? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Anita: – Tas, protams, satrauc. Apbraukāju visas aptiekas un nevienā neatradu ieteiktos dezinfekcijas līdzekļus, salvetes utt. Varbūt būtu jāatturas no braucieniem vismaz uz tām valstīm, kā, piemēram, Itāliju, kur jaunais vīruss ir jau diezgan plaši izplatījies. Vispār nekur nevajadzētu braukt, bet gan būtu jāsēž uz vietas. Cerams, ka koronavīruss līdz Madonai nenonāks.
Sigita no Sarkaņiem: – Panikā noteikti nevajadzētu krist. Ir jādzīvo veselīgi, jāstiprina imūnsistēma, jāēd medus, ziedputekšņi, bišu maize, un viss būs okey. Protams, bieži jāmazgā rokas un jāievēro citas higiēnas prasības. No tūrisma braucieniem arī nevajadzētu atteikties, kaut gan gluži uz Itāliju es vis nelidotu.
Madoniete Vaira: – Jāuzmanās ir, taču ažiotāžu nevajadzētu taisīt. Tomēr arī lieki nebūtu jāiet tur, bez kā var iztikt. Man gan pašai ieplānots brauciens uz valsti, kur koronavīruss nav tā izplatījies. Taču uz Itāliju es noteikti nebrauktu, kaut gan inficēties var arī tepat Madonā.
Madonietis Jānis: – Esmu par to dzirdējis, un šī ziņa, protams, ir satraukusi, bet paniku nav raisījusi. Ir ļoti bieži jāmazgā rokas un jāievēro citi mediķu ieteikumi.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
04.03.2020.