Patlaban notiek autoceļa P30 posma no Gulbēra ezera līdz Madonai (61,13.-83,81. km) pārbūves projektēšanas darbi, kurus plānots pabeigt gada beigās, tad sekos projekta ekspertīze. Būvdarbu realizācija būs atkarīga no finansējuma pieejamības.
Uz autoceļa P30 pie Līdēres uzstādītas jaunas ceļa zīmes.
Kā skaidro VAS „Latvijas Valsts ceļi" komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova, zem autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona (P30) pie Līdēres (69,5. km) ir bojāta koplietošanas meliorācijas sistēma. Līdz ar to ceļa kreisajā pusē applūst mežs, to ir pastiprinājuši pašreizējie mainīgie laikapstākļi ar lietavām.
– Problēma ir apzināta, ir jau veikta kolektora tīrīšana, taču tā bijusi neveiksmīga. Kolektors ir arī apsekots ar speciālo aparatūru un konstatēts, ka tas ir aizlūzis, tāpēc veidojas nosprostojums. Tiek veikts aprēķins par avārijas darbiem, tai skaitā pagaidu kolektora nomaiņai un ūdens atsūknēšanai, kas, visticamāk, būs nepieciešams, lai būtu iespējams veikt būvdarbus. Lai nomainītu kolektoru, attiecīgais ceļa posms būs arī jāatrok, tāpēc būs jāatsūknē ūdens. Aizvadītās nedēļas izskaņā tajā vietā tika ieviests ātruma ierobežojums, kā arī novietoti vadstatņi. Kolektora maiņa būs pagaidu risinājums avārijas situācijā. Pārbūves projekts paredzēs arī lielāku caurteku ievietošanu minētajā meliorācijas sistēmā, kas būs pastāvīgs risinājums, – stāsta Anna Kononova.
03.03.2020.