29. februārī mēs visi kopā to varētu noskaidrot.
Ziema jau it kā aizgājusi, pavasaris nāk, bužinādams kokiem kailos zarus un jaukdams mums visiem prātus. Lai šo laiku izkrāšņotu un darītu dzīvi jautrāku, folkloras kopa "Vērtumnieki" aicina lielus un mazus, jaunus un vēl jaunākus uz pavasara sagaidīšanas svētkiem 29. februārī pulksten 11 bērzu birztalā pie Madonas muzeja.
Jums būs iespēja ierasties maskās un piedalīties maskotā gājienā no dienas centra "Baltā ūdensroze" (pulksten 11). Ja nav maskas, var vienkārši uzlikt dabisko smaidu, paņemt kādu skaņu rīku (labi noder katla vāks un koka karote) un – uz priekšu!
Graviņā piedāvāsim dažādas tradicionālās rotaļas, zīlēšanas veidus, spēkošanās, ātruma un atjautības spēles. Īpaši varēs izcelties lielībnieki.
Ja spēki izsīks, saimnieces būs pagatavojušas gardu Meteņu zupu.
Ieradīsies arī tālāki ciemiņi: folkloras kopas "Krauklēnieši", "Libe", "Madava", kā arī folkloras kopa "Urgas" no Kokneses.
Ar šo pasākumu "Vērtumnieki" ieskandina savu 40. gadadienu – tieši pirms 40 gadiem, 1980. gada 29. februārī, pateicoties Artim Kumsāram, tika izveidota folkloras kopa "Madonas Skandinieki", kas šodien pazīstama ar nosaukumu "Vērtumnieki". Šīs jubilejas sezonas laikā mēs aicināsim gan kopā sagaidīt Sauli – 21. martā, gan svinēt Ūsiņus 9. maijā, gan vasaras saulgriežu izjūtas izbaudīsim Gaiziņkalnā – sekojiet tikai līdzi informācijai.
Nu tad uz tikšanos! Ieprieciniet sevi un savus tuvākos!
26.02.2020.