Ceturtdien, 10. aprīlī, Jaunajā Rīgas teātrī tika pasniegtas Kultūras ministrijas balvas bibliotēku, muzeju un tautas mākslas nozarē 2007. gadā. Tā ir Latvijas Republikas Kultūras ministrijas balva, kas tiek piešķirta kopš 2000. gada.
Par lielu ieguldījumu bērnu literatūras popularizēšanā, lasīšanas interešu veidošanā un mūsdienīgu pakalpojumu attīstībā Kultūras ministrijas balvu saņēma Madonas rajona bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja LĪGA FIĻIPOVA. Iepriekšējos gados šīs balvas laureātes bijušas arī Madonas rajona bibliotēkas direktore Imelda Saulīte un galvenā bibliogrāfe Dace Upīte.
– Kādas ir izjūtas pēc šī valsts mēroga apbalvojuma saņemšanas?
– Ir prieks un gandarījums, jo jebkurš cilvēks priecājas, kad pamana un novērtē viņa darbu. Uzskatu, ka tas ir novērtējums visai Madonas rajona bibliotēkai.
– Cik ilgi jau strādājat bibliotēkā?
– Šogad septembrī būs trīsdesmit gadu. 1978. gadā sāku strādāt bērnu bibliotēkā (toreiz tā vēl bija Madonas pilsētas bērnu bibliotēka), un visus šos gadus strādāju tikai ar bērniem.
– Kas pamudināja izvēlēties šo profesiju?
– Mūsu ģimenē vienmēr ir mīlētas grāmatas. Mani vecāki ir lieli grāmatmīļi, laikam tādēļ arī radās doma mācīties par latviešu valodas un literatūras skolotāju. Sāku mācīties neklātienē un strādāt Madonas pilsētas bērnu bibliotēkā, ko vadīja Emma Akmentiņa, kas pacietīgi, ar lielu rūpību ievadīja darbā, un es sapratu, ka tas ir darbs, ko gribu darīt. Tad es arī pārkvalificējos un ieguvu bibliotekāra specialitāti.
– Šogad bibliotēkai bija liela jubileja. Kā jūs svinējāt?
– Jubilejas svinības kultūras namā bija sirsnīgas un ļoti jaukas. Saņēmām daudz atzinīgu vārdu. Gatavojoties bibliotēkas jubilejai, organizējām radošās darbnīcas bērniem – zīmējumu konkursu „Pirmā tikšanās ar bibliotēku" un eseju konkursu 5.-9. klašu skolēniem. Šopiektdien noslēdzās stāstnieku konkurss „Manu vecāku atmiņas par bibliotēku".
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 12.04.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
OĻĢERTA SKUJAS foto