Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) 2020. gadu pasludinājusi par
Starptautisko augu veselības gadu ar mērķi uzsvērt augu veselības nozīmi
pārtikas drošības uzlabošanā, vides un bioloģiskās daudzveidības
aizsardzībā un ekonomiskās attīstības veicināšanā.
Šai tēmai pievēršas arī UNESCO LNK tīkls „Stāstu bibliotēkas", kas 5. martā rīkos tematisku semināru.
Pēc ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas aplēsēm, apmēram 40% pārtikas augu ražas iet bojā kaitēkļu un slimību dēļ, atstājot miljoniem cilvēku bez pietiekama uztura un nopietni kaitējot lauksaimniecībai. Tāpat augu veselībai arvien lielākus draudus rada klimata pārmaiņas un cilvēku darbības negatīvās sekas, kuru dēļ tiek izmainītas ekosistēmas, samazinās bioloģiskā daudzveidība, radot jaunas iespējas kaitēkļu attīstībai.
ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija izsludinājusi vairākas aktivitātes, tostarp līdz 15. jūnijam ikvienam ir iespēja piedalīties fotokonkursā, iemūžinot veselus un slimību skartus augus.
Latvijā gada norisi koordinē Valsts augu aizsardzības dienests, plānojot plašu aktivitāšu programmu.
14.02.2020.