Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pavasara un ziemas sajukums sportā

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 11.02.2020.

Pavasara un ziemas sajukums sportā
Burtu lielums

Pirmās sacensības, ko šā gada ziemas sezonā sarīkoja sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils", bija Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas atklātās sacensības biatlonā, kas norisinājās 7. februārī.

Piedalījās biatlona nodaļas audzēkņi no Madonas BJSS, konkurenci sastādīja Cēsu pilsētas sporta skolas (CPSS) un Aizkraukles novada sporta skolas (ANSS) jaunie biatlonisti.

Lai gan teorētiski ir ziema, šogad dabiskais sniegs ir deficīts, un šīs drīzāk bija vasaras biatlona sacensības, jo slēpošanas vietā dalībnieki skrēja krosu sila distancēs.
Sacensību galvenais tiesnesis Rolands Pužulis komentēja pasākuma norisi: – Jaunākās (D) grupas dalībnieki (2007. g. dz. un jaunāki) – gan zēni, gan meitenes – skrēja krosu – 1 kilometru. Bija ieradies kupls skaits D grupas bērnu: zēnu grupā sacentās 19 dalībnieku, meiteņu – 21. A, B, C grupās bija jāveic sprinta distance ar divām šautuvēm, kā arī piedalījās juniori puiši. C grupai ieroči atradās šautuvē uz paklājiem, visām pārējām grupām biatlona ieročus vajadzēja paņemt no statīviem – atskrēja, paņēma, apskrēja ap barjerām, izšāva, nolika vietā, skriešus devās distancē. Kāpēc skriešus un ne uz slēpēm? Tāpēc, ka 1 km mākslīgā sniega aplis tika saražots nevis pie šautuves, kur ir atklāta saule, bet mežā, kur tas var ilgāk saglabāties. Toties tās bija pirmās sacensības, un var teikt, ka ziemas neesamības apstākļos tas bija vasaras biatlons. Diena bija saulaina, sacensības norisinājās pozitīvā gaisotnē, domāju, ka visiem bija prieks.
Var sacīt, ka šogad dabā vērojams rudenīgā pavasara un ziemas sajukums. Pareizāk – tikai dažas ziemai raksturīgas dienas ar nelielu salu un simbolisku sniegu līdz šim bija iemesls, lai atceltu, nevis sarīkotu ziemas sporta veidu sacensības.
Sporta bāzē "Smeceres sils" šis janvāris un februāra sākums iezīmējas ar ne sezonai atbilstīgām trasēm un rollerslēpošanu vai skriešanu tā vietā, lai slēpotu.
Silto laikapstākļu dēļ Latvijas Biatlona federācija atcēla Latvijas čempionāta biatlonā 1. kārtas sacensības, kas bija paredzētas 4. un 5. janvārī "Smeceres silā", 25. janvārī nevarēja notikt LSVS spartakiādes sacensības distanču slēpošanā, sniega trūkuma dēļ 2.-8. februārī plānotais starptautiskais pasākums – ziemas orientēšanās pasaules kausa izcīņa, pasaules junioru un Eiropas jauniešu čempionāts – tika pārcelts uz Zviedriju, kur Umea/Vindelnā tas notiks no 21. līdz 26. februārim.
Toties pagājušajā nedēļā "Smeceres sila" mākslīgā sniega trasi jau ir iemēģinājuši slēpošanas cienītāji. Mākslīgais sniegs ir izturīgāks nekā dabiskais, kaut gaisa temperatūra atkal ir plusos. "Smeceres sila" darbinieki dara, ko var, lai trasi saudzētu, lai nedēļas nogalē – 15. un 16. februārī – varētu notikt Latvijas čempionāts distanču slēpošanā.
15. februārī paredzēta sprinta distance brīvajā stilā, 16. februārī – īsā distance ar intervāla startu. Ja sniegs noturēsies, vēl pastāv cerība sarīkot arī citas sacensības.

Kā veicās Madonas BJSS audzēkņiem, sacenšoties ar biatlonistiem no Cēsīm un Pļaviņām?

D grupā, kur vairākums jauno dalībnieku bija ieradušies no Cēsīm, 1 km krosa distancē uzvarēja Madonas BJSS audzēkne Keita Patrīcija Kolna, Lāsma Marta Beķere – 5. vietā, Elīna Ieva Rivseiniece – 6. vietā. Savus spēkus pārbaudīja arī Ance Upeniece (8. vieta), Dārta Šķēle (10. vieta), Alise Plāte (11. vieta), Luīze Miglone (12. vieta), Kerija Krēmere, Undīne Lūse un Sabīne Grudule.
Zēniem ātrākais bija Rūdolfs Raudziņš no CPSS, 2. vietā – madonietis Armands Zālītis. Toms Pavlovs – 4. vietā, Alekss Škaļikovs – 5. vietā, Edvīns Ļitvins – 9. vietā, Aivo Edgars Asaris – 15. vietā.
C grupā uzvarēja abi Madonas sporta skolas jaunie biatlonisti – Madara Veckalniņa (ar vienu kļūdu šautuvē) un Francis Gurtiņš (trīs kļūdaini šāvieni), apsteidzot cēsniekus.
Rainers Upenieks, Bruno Bīrītis, Mārtiņš Janovskis, Raivo Zvejsalnieks ieņēma attiecīgi 4.-7. vietu. Krosu skrēja arī Ernests Plotka, Adriāns Zdanovskis, Kaspars Krūmiņš.
B grupā 3 km sprinta distancē uzvarēja Līva Šahno un Raivis Vosels no Madonas BJSS. Otrajā vietā – Ieva Vaļska (CPSS) un Andris Rāviņš (ANSS), trešajā – Matilde Sproģe, Cēsu biatloniste.
A grupā jaunietēm 1. vietu izcīnīja Kima Krūmiņa, atstājot aiz sevis Sonoru Balodi no Cēsīm un Elzu Pūpi no ANSS. Jauniešiem uzvarēja Artis Zvaigznītis no CPSS, otrajā vietā – komandas biedrs Arvis Arvīds Jekimovs, trešajā – Rolands Paļuga no ANSS.
Junioru sacensībā vietas sadalīja Dzintars Daļeckis no CPSS un Kristiāns Patrijuks no ANSS.
Lai kādi arī laikapstākļi būtu, vienmēr, uzturoties "Smeceres silā", var smelties pozitīvu enerģiju, bet tiem, kas bija ieradušies uz sacensībām no Cēsīm un Pļaviņām, pēc sacensībām bija iespēja arī paslēpot 1 km distanču slēpošanas trasē. Daudziem atbraucējiem šoziem šī bija pirmā slēpošanas reize uz sniega.


12.02.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px