Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: par Varakļāniem

Redakcija

Autors • 11.02.2020.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas – vai Varakļāniem vajadzētu palikt Vidzemē vai pievienoties Latgalei? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Mārtiņš no Saikavas: – Es domāju, ka Varakļāniem vajadzētu palikt pie Latgales tāpēc, ka tajā arī atrodas. Starp citu, arī Barkava ir Latgalē. Kad Vaira Vīķe-Freiberga bija pie prezidenta stūres, bija doma atjaunot vēsturisko Vidzemes robežu, kas iet pa upīti Stalīdzānos, un visa „Cīņa" būtu Vidzemē.

Anta no Lauteres:
– Droši vien Varakļānu novadu tāpat nedalīs uz pusēm, lai gan viedokļi ir atšķirīgi. Tā kā kādreiz Varakļāni atradās Madonas rajonā, arī tagad varēja palikt Madonas novadā. Latgaliešu valodā jau neviens viņiem neliedz runāt. Es gan domāju, ka reformu vispār nevajadzētu rīkot, nekādu labumu tā nevienam nenesīs.

Nadežda no Lazdonas: – Manuprāt, Varakļāniem Rēzekne tomēr ir tuvāk un tie arī vairāk piederas Latgalei, bet, protams, iedzīvotājiem pašiem jālemj – palikt Madonas novadā vai pievienoties Latgalei.

Vilhelms no Bērzaunes pagasta: – Grūti tā uzreiz pateikt. Konkrēti man nav saistības ar Varakļānu novadu, bet man šķiet, ka labāk būtu tam palikt Madonas novadā. Viņiem pašiem sanāktu arī tuvāk. Kādreiz jau Varakļāni bija Madonas rajonā.


Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


12.02.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px