– Vai jūs sekojat informācijai par jaunā koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu Ķīnā un vai esat nobažījušies, ka tas varētu sasniegt arī Latviju? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Ilga no Cesvaines: – Es, protams, tam līdzi sekoju. No tādiem vīrusiem jau neviena valsts nav pasargāta, bet, ja neviens saslimušais uz Latviju neatbrauks, tad mūsu valsti tas neskars. Cerams, ka tiks atrasta vakcīna un arī Ķīnā šī epidēmija tiks novērsta. Visticamāk, paši cilvēki to ir izgudrojuši.
Madoniete Anna: – Domāju, ka līdz Latvijai šis vīruss nenonāks. Mums neko tādu nevajag. Cerams, ka tiks arī izgudrotas zāles, kā šī vīrusa izplatību apturēt un saslimušos izārstēt. Lai stiprinātu imunitāti, lietoju vitamīnus, un tas palīdz.
Madoniete Valda: – Es domāju, ka tas ir pilnīgi iespējams. Tā pasaules telpa šobrīd ir tik šaura, ka neviens no tā nav pasargāts. Vēl jo vairāk, ja šis vīruss izplatās no cilvēka uz cilvēka. Transports un avioreisi uz Ķīnu it kā tagad ir ierobežoti, bet ar šo vīrusu inficētie cilvēki taču ir jau atklāti vairākās valstīs. Es lasīju, ka vakcīnu izgudrošot ASV, tātad šis vīruss tur ir zināms. Tas vieš aizdomas, ka šis vīruss varbūt izlaists mākslīgi.
Cesvainietis Jānis: – Cerams, ka tik traki nebūs un izdosies radīt vakcīnu pret šo sērgu. Katrā ziņā esmu diezgan pārliecināts, ka vismaz Latviju tas nesasniegs.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
05.02.2020.