Turpmāk veterinārārsti ziņos Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) par dzīvnieku īpašniekiem, kuri nenodrošinās veterinārmedicīnisko aprūpi dzīvnieku smagas saslimšanas gadījumos.
Kā uzsver Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Viduža, Dzīvnieku aizsardzības likums paredz dzīvnieka īpašnieka pienākumu rūpēties par dzīvnieka veselību un labturību. Ir noteikts, ka dzīvnieka īpašniekam ir pienākums nepakļaut dzīvnieku sāpēm un ciešanām, kā arī novērst tā savainošanās iespējas.
Tāpat Viduža atzīmēja, ka gadījumos, kad pret dzīvnieku neizturēsies atbildīgi, veterinārārsti informēs PVD un tālāk jau PVD uzdevums būs pārliecināties, vai dzīvnieks nav pakļauts sāpēm un ciešanām. Pēc Māras Vidužas teiktā, veterinārārsti regulāri saskaras ar situācijām, kad dzīvnieka īpašnieki ierodas vizītē ar dzīvniekiem, kam jau ir smagas un ielaistas veselības problēmas. Viņa atzīmēja, ka problēma ir ļoti sāpīga arī lauksaimniecības dzīvnieku jomā.
Turpmāk, saņemot veterinārārsta ziņojumu, atbildīgās iestādes varētu pārbaudīt informāciju, veikt dzīvnieka apsekošanu un uzlikt par pienākumu dzīvnieka īpašniekam vai turētājam nodrošināt dzīvniekam nepieciešamo veterinārmedicīnisko palīdzību vai uzdot eitanazēt vai nokaut (lauksaimniecības dzīvnieku) dzīvnieku, lai izbeigtu viņa ilgstošās ciešanas, kā arī saukt dzīvnieka īpašnieku vai turētāju pie atbildības par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku.
04.02.2020.