Datums – 8. un 9. februāris. Ja nav sniega, tad skriesim, kas ir jau vienreiz piedzīvots, un samērā veiksmīgi.
Izrādās, ka ziemā ir daudz mazāk skriešanas pasākumu, un vispār cilvēkiem patika Vanagkalna skriešana. Daudzi toreiz jautāja, vai atkal būšot… nē, nebūs, ja būs sniegs… Būs, bet tikai viena diena, ja skriesim.
Variants – ja būs sniegs, tad pasākums plānots divas dienas. Sestdien no rīta (pulksten 10) maratons, bet dienā – "Normālais Festivāls", tāds kā tautas slēpojums –
kā parasti 15 km.
Šogad trase būs tādas kā cilpas, kurās dalībnieki ik pa laikam atgriežas Vanagkalnā, uzlādējas un dodas tālāk. Savukārt tie, kuri vairs nevar vai negrib turpināt slēpot (skriet), varēs beigt slēpojumu.
Trase būs caurmērā 240 m virs jūras līmeņa, un viss risināsies Zariņos, Dzirktiņos un Rocos…
Sestdienas pēcpusdienā visi tiksies uz apbalvošanu kultūras namā. Vēlāk sekos filmas, lekcijas un dzīvā mūzika (pārsteigums!).
Svētdien, ja būs sniegs, paredzēti divi slēpojumi. Sprints (500 m), kur piedalās visi, un brīvā formātā ir dotas trīs iespējas veikt riņķi. Labākais laiks ir gala laiks. Vēlāk pulksten 13 plānota stafete. Stafetes komandu veido pieci dalībnieki: bērns līdz 10 gadu vecumam un pārējie četri dalībnieki – divas dāmas un divi kungi. Vecumam nav nozīmes, izņemot pirmo etapu.
Distance būs ap 1 km, izņemot pirmo etapu (apmēram 300 m). Stafetes trase tiks izveidota tā, lai skatītājiem būtu interesanti just līdzi, pārredzot dalībnieku kustību. Apbalvošana – uzreiz pēc notikumiem. Sestdien centīsimies noorganizēt kārtējo tirdziņu Vanagkalnā. Būs mūzika, ugunskuri, uzkodas.
Drīz tiks publicēts gala nolikums (mājaslapā www.skiriver.lv), kur arī varēs iegādāties numurus. Sekojiet ikdienā līdzi facebook (Vanagkalns), kur arī nozib daudz informācijas.
22.01.2020.