Iespējams, šī ziema Ziemeļeiropā var kļūt par siltāko, kopš sākti gaisa temperatūras mērījumi. Tādas ir meteoroloģijas dienestu prognozes, aizsākot kārtējo silto janvāra nedēļu arī Latvijā. – Kādas ir jūsu domas – vai šogad vēl piedzīvosim ziemu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ņina no Vestienas pagasta: – Es ticu, ka ziemu šogad piedzīvosim un sniegs varētu uzsnigt februārī un martā. Vismaz si-noptiķis Toms Bricis vēl ziemīgus apstākļus sola. Pie mums, kā jau Gaiziņkalna tuvumā, laiks ir nedaudz aukstāks kā Madonā, bet ziemas ķiploki jau sāk dīgt.
Madonietis Jānis: – Ziema patiešām šogad ir neierasti silta. Kā tas atsauksies uz nākamo ražu, grūti pateikt. Tik tālu vēl neesmu aizgājis un paskatījies, vai ziemas ķiploki ir jau uzdīguši. Manuprāt, šogad no sniega vairs nebūs nekā. Ir taču jau janvāra vidus. Tas, ka nav sniega un sala, protams, ir slikti, bet dabai jau neko nepadarīsi.
Madoniete Rudīte: – Noteikti ziemu vajadzētu. Dzīvojam taču tādos platuma grādos, kur esam pieraduši gan pie sniega, gan sala. Visas cerības vēl nav zudušas. Gan jau februārī uzsnigs – kur tad sals un sniegs paliks?
Madoniete Ligita: – Laikap-stākļi ir tā izmainījušies, ka sinoptiķu prognozēm vairs nevar īsti ticēt. Protams, nebūtu slikti, ja uzsnigtu sniegs – vismaz būtu daudz gaišāks.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
15.01.2020.