Aizvadītajā sestdienā, 11. janvārī, Lauteres kultūras namā pulcējās Madonas novada audžuģimenes, lai kopā ar biedrību „Mēs saviem bērniem" izbaudītu labdarības Jaungada koncertu.
Koncerts notiek jau vairākus gadus, un šogad tas pulcēja kuplu skaitu audžuģimeņu.
– Jau ceturto gadu Lauteres kultūras namā tiek organizēts šis labdarības pasākums, uz kuru tiek aicinātas Madonas novada audžuģimenes un biedrības „Mēs saviem bērniem" bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām, viņu ģimenes. Šogad pasākums bija labi apmeklēts, kas tiešām priecē. Protams, dažādu apstākļu dēļ nevarēja ierasties gluži visi, bet ir liels gandarījums par to, ka varam tā sanākt kopā un lieliski pavadīt dienu. Šis pasākums, manuprāt, ir lieliska iespēja pulcēties kopā, svinēt svētkus un apspriest ikdienu. Lai gan audžuģimenēm notiek dažādi pasākumi, ne vienmēr tie ir kopā ar bērniem, – atklāja biedrības „Mēs saviem bērniem" valdes priekšsēdētāja Elita Badūne.
Ar skaistiem muzikāliem priekšnesumiem uzstājās Krevicu ģimene no Alūksnes novada. Kā pastāstīja mamma Ivita, koncertu sagatavojuši bērni, vakaros mācoties spēlēt dažādus instrumentus un dziedot dziesmas.
– Koncerti bieži tiek pasniegti kā pārsteigums mammai, parādot, ko jaunu bērni ir iemācījušies. Šis ir lielisks veids, kā pavadīt vakarus interesanti un aizraujoši, apgūstot jaunas prasmes, pavadot kopā laiku un radot prieku, – teica Ivita Krevica.
Pasākumu vadīja Dace Caune un kopā ar sanākušajiem meklēja brīnumu.
– Mēs bieži sakām – kāpēc neviens neko nedara lietas labā? Un cik bieži, izdzirdot sliktas ziņas, mēs nodomājam – šeit ir jānotiek brīnumam, lai kaut kas mainītos. Mēs gaidām, kad brīnumu īstenos kāds cits. Tomēr brīnumus var paveikt ikviens – rīkojoties neparasti. Brīnumi notiek, ja tiem tic un tos gaida, – uzrunājot skatītājus, sacīja Dace Caune.
Labdarības koncertā ar muzikālu priekšnesumu uzstājās folkmūzikas ansamblis „Dindari", aicinot dziedāt līdzi.
Elita Badūne no sirds priecājās par kuplo apmeklētāju skaitu un ikvienam vēlēja stipru veselību, lai arī turpmāk valda saliedētība, lai ir stipras ģimenes un atbalstošs plecs, un kopā viss izdosies.
– Ieceres īstenojas, pateicoties atbalstītājiem. Lielu paldies vēlos teikt Aronas pagasta pārvaldes vadītājam un Lauteres kultūras nama vadītājai par telpām un laipnu uzņemšanu. Atbalstītāju vidū bija arī Madonas novada pašvaldība. Par saldumu paciņām rūpējās „Skrīveru saldumi". Paldies SIA „Junge", kas sniedz atbalstu visos mūsu organizētajos pasākumos. Savukārt par skaņošanu un gaismām rūpējās Aigars Šķēls. Paldies jāsaka ikvienam, kas ieradās un kopā pavadīja sestdienu, radot prieku un patīkamas emocijas.
Vaicāta, kādas ieceres ir šajā gadā, Elita Badūne stāstīja: – Jau laikus tiek plānotas šā gada aktivitātes, svētki un ikdiena. Gada sākums vairāk ir saistīts ar budžeta plānošanu. Gatavojamies iesniegt arī projektu, kas saistīts ar sociālās palīdzības sniegšanu bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Diemžēl bieži gadās, ka ieceres atduras pret finansēm, tāpēc viss jāplāno laikus, piesaistot arī ziedotājus.
Pēc koncerta pasākuma vadītāja aicināja visus iesaistīties rotaļās un sagaidīt Ziemassvētku vecīti ar dāvanām, kā arī pabūt kopā pie pašu un sponsoru klātiem svētku galdiem.
15.01.2020.