Rīt, 15. janvārī, Madonas muzejā notiks šā gada pirmā tikšanās ciklā "Dzīves un mākslas krāsās".
Kopš decembra vidus muzejā skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" izstāde "No dabas ziedu vainadziņš, man krāsains dzīpariņš". TLMS "Kalme" ir no Alūksnes puses, un studijā darbojas dažādu paaudžu un profesiju dalībnieki – aužot, adot, tamborējot, izšujot dažādus darbus. Muzejā skatāmajā izstādē aplūkojami 12 dalībnieču darbi, kas darināti, izmantojot augu krāsvielām krāsotus dzijas pavedienus. Latvijas daba ir krāsaina, tajā ir ļoti daudz ziedu un augu, kurus prasmīgi izmantojot var iegūt daudzveidīgus un košus krāsu toņus. Šīs prasmes pielietojuši mūsu senči, un šodien seno prasmju izmantošana gūst arvien lielāku popularitāti. Kā izstādē redzamo tekstildarbu krāsu toņus ieguvušas "Kalmes" rokdarbnieces, kādi augi vai augu daļas izmantotas konkrētu toņu iegūšanai, cik garš bijis process no krāsas iegūšanas līdz rokdarba radīšanai? To aicinām uzzināt 15. janvārī pulksten 12 ikmēneša tikšanās "Dzīves un mākslas krāsās" ietvaros.
Šajā dienā būs iespēja aplūkot arī citas muzeja jaunākās izstādes: Artūrs Vītiņš "Redzamais. Neredzamais", "Atceroties 1991. gada barikādes".
Uz tikšanos muzejā!
14.01.2020.