– Kādas ir jūsu domas par parakstu vākšanu un referendumu rīkošanu – vai ir svarīgi noskaidrot tautas viedokli? – pirms parakstu vākšanas par Valsts prezidenta apturētajiem likumprojektiem, kura sāksies 16. janvārī, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Antons no Lubānas novada: – Kādreiz referendumos esmu piedalījies, bet tie tomēr būtu jārīko ļoti būtiskos jautājumos, nevis par katru nieku. Tautas viedoklis ir jānoskaidro, bet ne jau kā tagad, kad izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu kārtībā ir apturētas pēc Saeimas opozīcijas pieprasījuma un parakstu vākšanai tiks tērēts ap miljons eiro.
Madoniete Lolita: – Es domāju, ka tas nav vajadzīgs, jo tā tomēr ir liela naudas izšķiešana. Arī pati referendumos nepiedalos. Tāpat jau valdība un Saeima pieņems likumus, kādus gribēs.
Daina no Ļaudonas pagasta: – Katrā ziņā es esmu par tautas viedokļa noskaidrošanu, jo, ja šādas iespējas nebūs, tad jau vispār nevar zināt, kādi likumi tiks pieņemti. Jau tagad tiek pieņemti arī tādi lēmumi, kas parastos mirstīgos nolīdzina līdz ar zemi.
Jeļena no Varakļāniem: – Manuprāt, noskaidrot tautas viedokli ir ļoti svarīgi, tāpēc es atbalstu gan parakstu vākšanu, gan referendumu rīkošanu par aktuāliem jautājumiem un iespēju robežās tajos piedalos.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
08.01.2020.