Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

LRA iesaistās cīņā par labāku Rīgu

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 19.12.2019.

Burtu lielums

Politisko partiju apvienības „Latvijas Reģionu apvienība" (LRA) valde, izvērtējot situāciju valstī un Rīgas domē, ir pieņēmusi lēmumu kandidēt iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, teikts LRA izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Kā Rīgas mēra kandidātu un vēlēšanu saraksta līderi LRA virza politiskā spēka valdes priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu.

LRA ieskatā pašreizējās Rīgas domes varas partijas desmit gadu laikā ir pilnībā pierādījušas savu nespēju godprātīgi pārvaldīt Latvijas galvaspilsētu. Nesaimnieciskums, izšķērdība un pat klaja zagšana ir kļuvusi par Rīgas domes koalīcijas vizītkarti.
„Rīdzinieki ir pelnījuši dzīvot ērtā, labi pārvaldītā un sakārtotā pilsētā. Galvaspilsētas iedzīvotājiem jābūt pārliecinātiem, ka katrs viņu nodokļos samaksātais eiro tiek novirzīts viņu vajadzībām, nevis pazudis un izšķērdēts, rosoties negodīgiem darboņiem. Tāpēc LRA piedāvā domes vēlēšanās gudru un kompetentu alternatīvu," savukārt uzsver LRA valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.
LRA jau ir sākusi darbu pie izvērstas programmas, kas balstīta LRA biedru un pašvaldību vadītāju pieredzē, atziņās un plašajā pašvaldību pārvaldības kompetencē. LRA valdes priekšsēdētājam Edvardam Smiltēnam ir dots valdes mandāts izveidot Rīgas domes vēlēšanu komandu.
Līdz šim notikušas arī neformālas sarunas par potenciālu sadarbību Rīgas domes vēlēšanās gan ar Saeimā pārstāvētiem, gan arī ar ārpusparlamenta politiskajiem spēkiem. LRA valde uzsver, ka nesaskata nekādas sarunu iespējas RD vēlēšanu kontekstā ar politisko partiju apvienībā „Zaļo un Zemnieku savienība" ietilpstošajām partijām, ja tās nepārtrauks jebkādu sadarbību ar Aivaru Lembergu.
Jāpiebilst, ka piedalīties Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas tiks rīkotas, plāno arī citi politiskie spēki. Ir jau zināms, ka stratēģiju mainīs partija „Gods kalpot Rīgai". Tā pēc 10 gadu ilgas sadarbības nolēmusi iespējamajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās piedalīties bez „Saskaņas", kā pirmo cilvēku sarakstā liekot pašreizējo Rīgas mēru Oļegu Burovu. Viņš ir jau paudis, ka gadījumā, ja Saeima nobalsos par domes atlaišanu, viņš atbalsta iniciatīvu ievēlēt domi uz pieciem gadiem, jo viens gads būtu pārlieku īss termiņš jaunajam sasaukumam un tā laikā politiķi nodarbotos tikai ar iepriekšējās varas kritizēšanu.


20.12.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px