Madona ir pilsēta, kur pie ekumeniskās adorācijas kapelas jau decembra sākumā ikviens var pakavēties pie Betlēmītes, kas simboliskā kūtiņā atklāj Ziemassvētku noslēpumu un aicina lūgt Bērnu Jēzu.
Ne katrā pilsētā Ziemassvētku laikā ir izveidots simboliskais namiņš, kurā izklāti salmi, radot staļļa iespaidu un to vienkāršību, kādā Svētā ģimene – Jāzeps un Marija –
kopā ar kūtiņas iemītniekiem sagaida Bērna Jēzus piedzimšanu, kam pirmajās dienās ierādīta silīte.
Kopš 12. decembra nelielais namiņš Madonā ar Betlēmes figūrām ir priestera Māra Ozoliņa iesvētīts, tajā skan mūzika, vien silītē Kristus bērna figūru varēs skatīt no 24. decembra vakara. Madonieši, pilsētas viesi, ģimenes ar bērniem ir aicināti atrast laiku, lai aplūkotu Betlēmīti, rastu Ziemassvētku izjūtu, iegrieztos arī adorācijas kapelā.
Pirmie, kas 12. decembrī ieradās aplūkot Betlēmi, bija Madonas pirmsskolas izglītības iestādes "Kastanītis" vecākās grupas bērni kopā ar audzinātājām, sniedzot muzikālu priekšnesumu. Pārsteidza tas, ka bērni bija zinoši par figūrām, ko Ziemassvētku laikā atklāj Betlēmīte.
Betlēmes attēlojumu rosināja izveidot svētais Asīzes Francisks, tā radās šī tradīcija – Ziemassvētku laikā pulcēties pie Betlēmītes. Arī šodien baznīca aicina dievkalpojumu vispirms iesākt pie Betlēmes, pēc tam no kūtiņas doties uz baznīcu. Arī Madonā kristieši to praktizē.
20.12.2019.