Pagājušās piektdienas pēcpusdienā Sarkaņu pagastā ieradās labklājības ministre Iveta Purne. "Kalnagravās" viņa tikās ar Latvijas Zemnieku savienības Madonas nodaļas pārstāvjiem. Uz tikšanos bija ieradušies Kalsnavas, Bērzaunes, Mārcienas un citu pagastu pārstāvji.
Sarkaņu pagasta padomes priekšsēdētājs Andris Simtnieks, kas vada arī Zemnieku savienības Madonas nodaļu, informē, ka saruna galvenokārt ritējusi par Labklājības ministrijas redzeslokā esošajām problēmām. Protams, runa bijusi arī par pensionāru materiālo nodrošinājumu. Ministre teikusi, ka intensīvi tiek meklētas iespējas paaugstināt pensijas, taču šis jautājums saistīts ar nopietnām problēmām.
Vēl nav zudusi iecere Biksērē kādreiz uzceltajā pirmsskolas izglītības iestādē ierīkot pansionātu vecajiem ļaudīm. Ministre Iveta Purne apmeklēja šo objektu, viņai patika vieta, kur atrodas ēka. – Diemžēl ministre bija spiesta atzīt, ka Labklājības ministrijas rīcībā nav tādu līdzekļu, ko varētu ieguldīt pansionāta ierīkošanā. Šīs ēkas sakārtošanai nepieciešami, ņemot vērā pieaugošo dārdzību, apmēram 2,5 miljoni latu, – pastāstīja Sarkaņu pagasta padomes priekšsēdētājs Andris Simtnieks. – Tātad pansionāta vecajiem ļaudīm Biksērē vēl tik drīz nebūs.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS