Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madonā iemirdzas pilsētas egle

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 09.12.2019.

Madonā iemirdzas pilsētas egle
Burtu lielums

Spītējot vējam un sniegam, sestdienas vakarā Saieta laukumā pulcējās kupls skaits lielu un mazu madoniešu un pilsētas viesu, lai iedegtu pilsētas egli.

Šajā dienā tradicionāli norisinājās dažādi radoši, jautri un sirdi sildoši pasākumi. Jau no rīta Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā ikviens interesents tika aicināts uz radošām aktivitātēm „Sajūti Ziemassvētkus muzejā". Bija iespējams gatavot Ziemassvētku rotājumus un piedalīties citās aktivitātēs. Muzikālu priekšnesumu sniedza Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņi, bet ar deju priekšnesumiem uzstājās tautisko deju kolektīvs „Pipariņi" un Madonas pilsētas vidusskolas deju kolektīvs. Par tradīciju kļuvis Ziemassvētku pasts, kas daudzus gadus norisinās Madonas Valsts ģimnāzijā, un katram bija iespēja nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim.

Kā jau ierasts, centrālais notikums – egles iedegšana – Saieta laukumā pulcēja bērnus un viņu ģimenes, lai, kopā dziedot un kustoties, priecājoties, liktu eglei mirdzēt.
Svētku noskaņu uzbūra ne tikai krāšņās dekorācijas Saieta laukumā, bet arī sniegs, kas pēcpusdienā noklāja zemi. Šogad par jautrību pasākumā gādāja Kašera Sapņu fabrikas Muzikālās eglītes. Eglīšu jautrie raksturi, humors, darbošanās kopā ar pasākuma apmeklētājiem, skaistas Ziemassvētku dziesmas radīja izjūtu, ka svētki jau pavisam drīz būs atnākuši. Jautrās sarunās eglīšu starpā varēja dzirdēt ikdienā tik ierastās situācijas – strīdus, lielību, skaudību, bet tikai izrunājoties, piedodot, atzīstot savas kļūdas un novērtējot otru, ir laimīgs un priecīgs iznākums. Tā bija arī eglītēm –
atmetot vēlmi būt labākām vienai par otru, atvainojoties un piedodot, tās iemirdzējās. Strīdoties, kura tad šogad mirdzēs Madonā, eglītes apjauta, ka pilsētai ir sava egle, kura gadu gadiem adventa laikā tiek iedegta pilsētā. Kopā ar bērniem tika noskaidrota patiesā svētku būtība. Kā atzina Muzikālās eglītes, nav nozīmes, kāda ir eglīte, cik tā krāšņi izdekorēta vai cik kupla un gara, bez eglītes Ziemassvētki nav iedomājami. Ziemassvētki ir piedošanas laiks. Saprotot būtiskāko, eglītes iemirdzējās, vēlot mirdzēt arī citiem.
Kad humora un atklāsmes stāsts tika izstāstīts, bija pienācis laiks iedegt pilsētas lielo egli. Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, uzrunājot sanākušos, pauda prieku, ka pasākums ir plaši apmeklēts. Pilsētas pārvaldnieks visiem vēlēja mierīgu adventa laiku, gaišus Ziemassvētkus, bet Jauno gadu aicināja sagaidīt Saieta laukumā pie mirdzošās eglītes.
Draudzīgi skandējot no desmit līdz vienam, skaitot uzmundrinošu dzejolīti, lielā egle Saieta laukumā iemirdzējās visā savā krāšņumā.


10.12.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px