Šosestdien, 14. decembrī, Madonas kinoteātrī „Vidzeme" tradicionāli norisināsies novada senioru konference.
Senioru konference norisināsies projekta „Veselības veicināšanas un slimības profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem" ietvaros, un to organizē biedrība „Dieviena".
Kā informē biedrības valdes priekšsēdētāja Ināra Viļķina, arī šoreiz diena tiks pavadīta, klausoties noderīgas un interesantas lekcijas. Ierašanās pasākuma norises vietā – no pulksten 9.15 līdz 9.50.
– Pirmā lekcija „Vingrošana cilvēka labsajūtai" būs par to, kā elpot, kustēties un domāt pareizi. Par to stāstīs ciguna meistare Sarmīte Rukmane. Tai sekos lekcija par pirts zinību noslēpumiem, daudzveidīgo pirtī iešanas ietekmi uz cilvēka organismu un ārstniecisko iedarbību. Zināšanās un pieredzē dalīsies pirtnieks Mārtiņš Priede, – informē Ināra Viļķina. – Lekcijas „Tu esi tas, ko tu ēd!" laikā par ēšanas paradumiem un ietekmi stāstīs ārsts dietologs Andis Brēmanis. Pēc atpūtas brīža paredzēta lekcija „Kā uzlabot savas dzīves kvalitāti". Zināšanās un pieredzē par rehabilitācijas ietekmi ikdienā dalīsies SIA „Preiļu slimnīca" veselības aprūpes un rehabilitācijas uzņēmuma galvenā ārste Viktorija Šmukste. Kā skaidro ārste, rehabilitācija nav tas pakalpojums, kas uztur cilvēka dzīvību, bet ar tās palīdzību var nozīmīgi uzlabot dzīves kvalitāti.
Senioru konference noslēgsies ar kustību ārsta Visvalža Bebriša lekciju „Esi pats un jūties labi!". Ārsts stāstīs, kā justies lieliski un šo sajūtu saglabāt pēc iespējas ilgāk.
Pieteikšanās konferencei līdz 12. decembrim, zvanot uz tālruni 26782385 (Ināra).
10.12.2019.