Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ministrs iezīmē ārpolitiskos mērķus

Redakcija

Autors • 04.04.2008.

Ministrs iezīmē ārpolitiskos mērķus
Burtu lielums

Var vien apsveikt LR Ārlietu ministrijas rūpi regulāri un padziļināti skaidrot jautājumus, kas attiecas uz Latvijas ārpolitiku, ne tikai plašsaziņas līdzekļiem galvaspilsētā, bet tikties arī ar reģionālo presi. Marta nogalē žurnālistiem, kas pārstāv lasītājus un interesentus reģionos, divu dienu seminārā ministrijas eksperti stāstīja par ārlietās būtisko.

– Tas, ko darām, balstās uz valdības deklarāciju, – uzsvēra ārlietu ministrs Māris Riekstiņš. – Latvijas ārpolitisko mērķu īstenošana jo-projām norisinās vairākos virzienos. Tās ir divpusējās attiecības ar konkrētām valstīm, tas ir starptautisko organizāciju (ES, NATO) piedāvātais sadarbības mehānisms un atsevišķi jautājumi, kas tiek risināti reģionālās sadarbības formā, piemēram, tie, kas attiecas uz Baltijas jūras valstu padomi (BJVP).

Latvijas prezidentūra BJVP

Šogad līdz gada vidum Latvija ir prezidējošā valsts Baltijas jūras valstu padomē. – Mūsu prezidentūras beigās (jūnijā) organizēsim padomes valstu valdības vadītāju sanāksmi, un tā būs lielākā ārpolitiskā aktivitāte, kas šogad notiks Latvijā, – teica ministrs.

Konsulārais darbs

Māris Riekstiņš akcentēja, ka būtiska ministrijas darba prioritāte ir arī konsulārie jautājumi. „Mūsu konsulārajiem cilvēkiem ārvalstīs, kas strādā Latvijas vēstniecībās, jābūt spējīgiem sniegt visaugstākā līmeņa konsulāros pakalpojumus. Ārpus ķibelēm un likstām, ar ko saskaras mūsu pilsoņi ārzemēs un ko palīdz risināt Latvijas vēstniecībās, konsulārais dienests strādā pie jautājumiem, kas attiecas uz Latvijas pilsoņu ceļošanas nosacījumu atvieglošanu. Mēs turpinām darboties pie jauniem bezvīzu režīmiem, un pēdējais piemērs ir mūsu pūliņi bezvīzu režīma nodrošināšanā no Latvijas uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Ceru, ka gada beigās, vēl pie šīs ASV administrācijas, Latvija saņems gala lēmumu, ka mūsu valsts pilsoņi var ceļot uz ASV bez vīzas."

Lisabonas līgums

Ārlietu ministrs neaizmirsa pieminēt pērn parakstīto Lisabonas līgumu. „Iekšpolitiski mums ļoti svarīgi, lai tuvākajos mēnešos Latvijas parlamentā pabeidz Lisabonas līguma ratifikācijas procesu. Lisabonas līgums, ko parakstīja pagājušā gada decembrī Portugāles galvaspilsētā, nosaka kārtību, kā Eiropas sabiedrība attīstīsies nākamajos 5-10 gados. Lisabonas līgums nosaka virkni elementu, kas salīdzinājumā ar pašreizējiem Eiropas Savienības pamatlīgumu noteikumiem maina ES darbību. Latvijas parlamentā ratifikācijas debate jau ir uzsākta, 10. aprīlī varētu būt diskusijas ar visu parlamentāriešu dalību, un mana cerība ir tāda, ka Latvija šo procesu pabeigs līdz parlamenta vasaras brīvdienām. Šobrīd līgumu ratificējušas 5 Eiropas Savienības valstis, pārējām šis process jāveic līdz 2009. gada 1. janvārim."

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 05.04.2008.

Autore: INESE ELSIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px