28. un 29. martā Madonā norisinājās Zobārstniecības aprūpes organizāciju Baltijas valstu sanāksme, kurā tika apspriesta zobārstniecības palīdzības pieejamība Baltijas valstu reģionos un panākta vienošanās par kopēju projektu mobilās zobārstniecības ieviešanai un nostiprināšanai Baltijas valstīs.
Baltijas valstu Zobārstniecības aprūpes organizāciju sanāksmes notiek reizi gadā, tajās piedalās atbildīgās personas par organizācijas jautājumiem zobārstniecības aprūpē un profesionālās asociācijas, un to mērķis ir zobārstniecības stratēģiju koordinēšana Baltijas valstu starpā.
Šoreiz sanāksmi organizēja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centrs sadarbībā ar Latvijas Zobārstu asociāciju un ar Madonas rajona padomes atbalstu. Sanāksmes atklāšanā Madonas mūzikas skolas Laimes zālē rajona padomes galvenā speciāliste veselības aprūpes jautājumos Gunta Andžāne klātesošos uzrunāja lietuviešu un igauņu valodā un kopā ar Madonas mūzikas skolu dāvāja sirsnīgu bērnu koncertu.
Sirsnīgā sanāksmes atklāšana un skaistais laiks lika tās dalībniekiem pārdomāt, kāpēc novadu pilsētās un to apkārtnē dzīvojošajiem nav tik liela zobārstniecības pakalpojumu pieejamība kā Rīgas iedzīvotājiem, un tas ir galvenais iemesls sanāksmes rīkošanai rajonā. Semināra dalībnieki meklēja ceļu, kā turpmāk rīkoties, lai uzlabotu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību novados.
Latvijas pārstāvji sanāksmē prezentēja tēmas: „Zobārstnieciskās palīdzības pieejamība Latvijas reģionos: neatliekamā un akūtā palīdzība, mobilā zobārstniecība", „Ziemeļaustrumu mutes veselības centru darbības vēsturiskie aspekti", „Jaunākās metodes bērnu zobu saslimšanu diagnostikā" un „Mobilā zobārstniecības kabineta izmantošanas pieredze Bauskas rajonā".
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 05.04.2008.
Autore: AGNESE RUBERTE
PS KUS Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centra
sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste